Pospíšil (TOP 09): Práce v Museu Kampa budou pokračovat minimálně následující půlrok

31.07.2020 9:15 | Zprávy

Museum Kampa otevře po požáru výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici.

Pospíšil (TOP 09): Práce v Museu Kampa budou pokračovat minimálně následující půlrok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Museum Kampa otevře své brány návštěvníkům v sobotu 1. srpna v 10:00 hodin. Uzavřeno bylo po požáru v technickém zázemí od 15. července. Částečné otevření Musea Kampa je možné díky pomoci společnosti Trade Centre Praha, která objekt spravuje. Pro veřejnost bude zpřístupněna výstava Alfonse Muchy a Pasty Onera: Elusive fusion a stálá expozice Františka Kupky a Otto Gutfreunda.

„Chtěl bych poděkovat všem pracovníkům Trade Centre Praha a města, že se podařilo takto provizorně zpřístupnit alespoň část Musea Kampa. Nadále však zůstává uzavřena druhá část muzea, kde budou i v následujících týdnech pokračovat restaurátorské a sanační práce pro odstranění spalin a popílku, kterým byla díla i prostory zasažené. Počítáme s tím, že tyto práce budou pokračovat minimálně následující půlrok,“ řekl Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.

I nadále pokračuje veřejná sbírka na donio.cz/kampa, ve které se dosud vybralo přes 260 tisíc korun. „Rádi bychom poděkovali všem dárcům, kteří do sbírky přispěli a pomohli nám překlenout období, kdy bylo muzeum pro návštěvníky zavřené a bez příjmů ze vstupného,“ doplnil Jiří Pospíšil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Miroslava Němcová byl položen dotaz

falešný tweet

Dobrý den, přemýšlela jste, proč právě vy jste byla zneužita k šíření falešného tweetu? Myslíte, že vás v Rusku nějak znají, že jste pro ně hrozbou? Spíš bych vám dal za pravdu, že popud vzešel z Česka, ale od koho? Myslíte, že je za tím třeba i někdo z politiků, a že jde o předvolební boj?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Sbírka na drony a trhavinu pro Ukrajinu je „neřízená střela“

19:25 Vích (SPD): Sbírka na drony a trhavinu pro Ukrajinu je „neřízená střela“

Považuji současnou situaci na Ministerstvu obrany za neudržitelnou.