Primátor Charvát: Města si vezmou pod patronát konkrétní místa, kterým budou pomáhat

25.06.2021 16:21 | Zprávy

Město Pardubice od časných ranních hodin připravuje pomoc pro Jižní Moravu, kterou v noci postihly ničivé bouře provázené tornádem. Na výjezd je připravena městská policie, dobrovolní hasiči, pomoci jsou v případě potřeby připraveni také pracovníci Vodovodů a kanalizací a město zřizuje transparentní účet pro konkrétní obec.

Primátor Charvát: Města si vezmou pod patronát konkrétní místa, kterým budou pomáhat
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Pardubic Martin Charvát (ANO)

„O pomoci postiženým obcím jednáme s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem. Shodli jsme se na tom, že nejúčinnější bude adresná pomoc našeho města konkrétní obci. Města ochotná pomoci si tak vlastně vezmou pod patronát konkrétní místa, kterým budou pomáhat s tím, co bude nejvíce potřeba,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

V tuto chvíli je v Pardubicích k výjezdu připravena jednotka městské policie, schopná pomáhat při různých výškových pracích, jednotka dobrovolných hasičů, kteří v Pardubicích například likvidují polomy po větrných bouřích, vedení města je připraveno uvolnit peníze z rezervy rady pro první nákupy věcí nezbytných pro život poničených vesnic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Smlouva s Vatikánem

Podle toho, co vím, tak jde o dost kontroverzní smlouvu, můžete mi tak vysvětlit, proč bychom ji měli uzavírat? Jaký prospěch z ní ČR plyne? Nebo je to zas nějaké nařízení EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kovářová: V paralelní realitě žije paní ministryně a ti, kdo tak milují válčení a vojáčky

21:01 Senátorka Kovářová: V paralelní realitě žije paní ministryně a ti, kdo tak milují válčení a vojáčky

Projev na 7. schůzi Senátu ČR dne 19. března 2025 k informacím vlády ČR o výsledcích jednání mimořád…