Primátor Hřib: Obnova Ukrajiny nebude spočívat pouze v opravě budov

27.09.2022 6:37 | Zprávy

Hlavní město Praha pořádá ve dnech 26. až 27. září 2022 konferenci Prague Summit of Cities, na které se setkávají zástupci měst, která jsou členy Paktu svobodných měst. Summit se koná při příležitosti českého předsednictví v Radě EU.

Primátor Hřib: Obnova Ukrajiny nebude spočívat pouze v opravě budov
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Hřib (Piráti)

Během prvního dne summitu se Pakt svobodných měst oficiálně rozšířil o 6 nových členů, konkrétně o města Kyjev, Berlín, Riga, Vilnius, Brusel a Hamburk, jejichž primátoři podepsali deklaraci o přistoupení k Paktu. Primátor Kyjeva, Vitalij Kličko, při té příležitosti uvedl: „Ukrajina usiluje o to, aby se stala plnohodnotnou součástí Evropy a připojení Kyjeva k Paktu svobodných měst, který naší zemi svou pomoc poskytuje, je další z kroků, jimiž se k tomuto cíli přibližujeme. Spolupráce je pro nás všechny v tuto chvíli nesmírně důležitá – a to nejen v otázce obrany Ukrajiny, ale i obrany demokratických hodnot a dalších evropských zemí.”

Na programu summitu, jehož odpolední část byla otevřena veřejnosti a uskutečnila se v pražském Centru Architektury a Městského Plánování (CAMP), se také diskutovala pomoc ukrajinským městům poničeným válkou s Ruskem. Hlavní město Praha spolu například s Dopravním podnikem hl. m. Prahy daruje městu Charkov 20 tramvají a městu Chmelnický dva autobusy. Zástupci metropolí sdíleli také své zkušenosti a konkrétní příklady ze své praxe. Dohodli se také na budoucí spolupráci v rámci Paktu svobodných měst na budování expertních týmů, které budou k dispozici ukrajinským městům při plánování udržitelné poválečné obnovy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je to doopravdy s těmi F-35?

Vy tvrdíte, že je bez souhlasu USA použít nemůžeme. O co svá tvrzení opíráte? Protože já četl třeba i článek na Idnes, kde se píše že je to jen nepravdivá fáma - https://www.idnes.cz/zpravy/nato/f-35-letoun-pentagon-armada-obrana-usa-trump-vypnuti-kill-switch.A250321_165847_zpr_nato_inc

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Významný zásah do suverenity České republiky

15:14 Hašek (PRO): Významný zásah do suverenity České republiky

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na kontrolu vyzbrojování České republiky Evropskou unií