Primátor Svoboda: Bilanci správního odboru opět vévodí neukáznění řidiči

05.02.2022 16:50 | Zprávy

Správnímu odboru magistrátu bylo vloni oznámeno 18.226 případů podezření na spáchání přestupku, většina se týkala dopravy.

Primátor Svoboda: Bilanci správního odboru opět vévodí neukáznění řidiči
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda (ANO)

„Stání na zákazu zastavení, špatné parkování a neuhrazené poplatky i řady dalších dopravních prohřešků se řidiči dopouštějí relativně často, vloni to bylo v 8998 případech. Pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky řídilo 338 řidičů, bez platného řidičského oprávnění 130 a 193 jich porušilo nejvyšší povolenou rychlost,“ říká primátor Jiří Svoboda. Z ostatních byly nejčastějšími přestupky proti veřejnému pořádku, konkrétně to bylo 1103 případů, proti občanskému soužití 937 a proti majetku 370 případů. „Zvýšený počet přestupků byl zaznamenán na úseku zákona o střetu zájmů. Řešili jsme 77 případů,“ doplňuje vedoucí správního odboru Jan Kostík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Věříte tomu, že Amerika stojí o to, aby Evropa vzkvétala?

Ve vašem článku cituje Vance, který to tvrdí + další věci. Vy mu věříte? Co podle mě trefil je ta cenzura, kdy se stávající politici natolik bojí o svá místa, že se snaží umlčet všechny ty, kteří s nimi nesouhlasí. Otázkou je, co s tím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka (Motoristé sobě): Drahá Marine...

18:32 Macinka (Motoristé sobě): Drahá Marine...

Dopis předsedy Motoristů sobě francouzské političce Marine Le Penové.