Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. A právě ve druhé jmenované oblasti, kterou mohou radnice přímo ovlivnit, Ústí nad Labem excelovalo. Výzkum Město pro byznys hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku.
Radnice má pro podnikatele dveře otevřené
Mohlo by se zdát, že když se mluví o podnikání, boduje Ústí nad Labem především díky své velikosti a většímu hospodářskému zázemí, ale je to právě přístup živnostenského odboru radnice, který dělá z města to podnikatelsky nejpřívětivější. Není asi překvapením, že ve srovnání s ostatními městy v regionu vyniká Ústí nad Labem nejvyšším podílem registrovaných firem. Ty se mohou opřít nejen o vstřícný přístup radnice, ale také o dostatek učňů a studentů v odborném vzdělávání. Také v tomto kritériu nad ostatními samosprávními celky v regionu město vyčnívá. Další plusové body získala radnice za přehledné a po informační stránce vyhovující webové stránky a za příkladnou komunikaci s podnikateli.
„Obrovské poděkování za skvěle odvedenou práci, která se zúročila při vyhlašování výsledků ankety, patří všem úředníkům magistrátu. Naše město získalo prvenství v této soutěži a já jsem si plně vědoma, že je to práce právě našeho magistrátního týmu,“ poděkovala primátorka Věra Nechybová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV