K nedávnému výročí 70 let od vzniku NATO je potřeba si připomenout pár faktů. NATO = USA, viz. obrázek výdajů členských států níže. Nebavme se teď o válečných zločinech USA a západních spojenců jako bylo bombardování Drážďan nebo shození atomových bomb na Japonsko. Pokud jste ti, co válku vyhráli, nikdy nebudete souzeni za válečné zločiny - není kdo by vás soudil. Podívejme na méně známé události.
Tabulka: Výdaje zemí NATO na armádu v roce 2017
Věděli jste, že existuje mnoho událostí, kdy letouny americké armády s funkčními atomovými bombami na palubě havarovaly? Nebo začaly hořet při nepovedeném startu a došlo k částečné explozi atomových bomb? Nebo je byly nuceny kvůli poruše letadla odhodit? A to nejen na území USA, ale i na území Kanady, Grónska, Maroka a dokonce Španělska. V roce 1966 nad oblastí Palomares ve Španělsku se při čerpání paliva ve vzduchu ve výšce 10 km srazil letoun B-52 s "létajícím tankerem" KC-135 a letadla havarovala. Bombardér nesl čtyři funkční vodíkové bomby. Jedna dopadla do moře, tři dopadly na pevninu a u dvou bomb došlo při dopadu k explozi primárních trhavin a rozptýlení radioaktivního materiálu po území o velikosti zhruba 2 km2. O deset let dříve se do středozemního moře zřítil letoun americké armády převážející dvě jádra atomových bomb a nebyl nikdy nalezen. Jakkoli jsme byli strašeni Sovětským svazem a jadernou válkou je nutno podotknout, že na půdu Evropy dopadly skutečné atomové bomby pouze díky vládě a armádě USA. To samé platí pro USA, mnohokrát došlo k přímému ohrožení americké veřejnosti atomovými bombami a to pouze vinou americké vlády a armády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV