1. Prvotně bychom měli diskutovat o tom, zda chceme, aby stát dotoval obnovitelné zdroje energie nebo různé neziskové organizace, zda má každý rok přibývat 5–7 tis. státních zaměstnanců, zda chceme dotovat jízdné ve veřejné dopravě různým sociálním skupinám nebo každý rok vyplácet speciální sociální dávky s cílem nákupu voličů. Pokud chceme takhle vyhazovat peníze z okna, žádné zvyšování daní nám NIKDY NEPOMŮŽE.
2. Pokud se diskutuje zvýšení daní, vždy se (populisticky) ukazuje na bohaté nebo jako v tomto případě na ty, kteří tzv. nezaslouženě zbohatli. Nyní jsou to energetické firmy, otázkou je, které to budou příště. Opravdu chceme dávat státu do ruky takový klacek? Opravdu chceme ještě VÍCE ZDANIT bohaté? Co kdybychom se raději zamysleli nad tím, že bohatí lidé přispívají k bohatství této země i jinak než placením daní, např. vytvářením pracovních míst nebo různorodou charitativní činností?
A do třetice – návrh na zvýšení daní z KDU-ČSL ukazuje, jak ideově neuspořádaná je tato koalice. Levicoví piráti budou jistě pro (aby se potom dožadovali zvýšení výdajů ze státního rozpočtu na jejich sebehloupější nápady); středová ODS bude proti, ale nakonec se ráda nechá v koalici přehlasovat. U STAN a TOP 09, stran bez jakékoli myšlenky, nikdy nevíte, jak se vyspí a jak se k této věci postaví.
A nakonec to nejdůležitější: Zvyšování daní nemá tato vláda ve vládním prohlášení (dokonce je tam jejich snižování). Bylo by tedy fér prohlášení přepracovat, znovu zažádat poslance o důvěru a zcela jasně lidem sdělit: „Budeme dělat úplně JINOU politiku, než s jakou jsme VYHRÁLI volby!“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV