Rozvoral (SPD): Kvůli diletantismu Fialovy vlády občanům opět stoupne cena plynu!

27.11.2024 19:06 | Zprávy

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.

Rozvoral (SPD): Kvůli diletantismu Fialovy vlády občanům opět stoupne cena plynu!
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Vážení přátelé,

výsledkem chybné politiky Fialovy vlády je hluboký propad reálných příjmů českých občanů. SPD má plán, jak zajistit nárůst mezd. Vyzýváme Fialovu vládu, aby přestala dodávat zbraně Ukrajině a podpořila mírová jednání. Kvůli diletantismu Fialovy vlády občanům opět stoupne cena plynu. Cílem SPD je uspět ve sněmovních volbách, aby mohla v příští vládě naplňovat program hájící zájmy českých občanů.

1. Výsledkem chybné politiky Fialovy vlády je hluboký propad reálných příjmů českých občanů. SPD má plán, jak zajistit nárůst mezd.

Premiér Petr Fiala minulý týden v České televizi prohlásil, že pokud zůstane v čele vlády další čtyři roky, dostanou se mzdy českých zaměstnanců na úroveň Německa a Rakouska. Ekonomičtí experti a akademici označují toto tvrzení za naprosté popírání reality a absolutní nesmysl. Ekonomové uvádějí, že i v případě, že by tempo růstu české ekonomiky bylo dlouhodobě dvakrát vyšší než německé, tak bychom mohli Němce ve mzdách dohnat nejdříve kolem roku 2070. Výsledkem diletantské politiky současné vlády je mj. hluboký propad reálných příjmů českých občanů, který je nejvýraznější ve srovnání v rámci členských států EU i OECD za posledních pět let. Zatímco například v Litvě došlo za toto období k celkovému růstu reálných příjmů o 16 %, v Maďarsku o 13 % a na Slovensku o 4 %, tak u nás došlo k jejich největšímu poklesu, a to o 7,5 %. Základním cílem SPD je proto ukončení působení této vlády a lží premiéra Fialy. Jedním z hlavních programových cílů příští vlády pak musí být obnova procesu růstu české ekonomiky a komplexní snížení daňové zátěže občanů i firem, které vytvoří prostředí pro dlouhodobý růst reálných platů a mezd.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Věříte tomu, že Amerika stojí o to, aby Evropa vzkvétala?

Ve vašem článku cituje Vance, který to tvrdí + další věci. Vy mu věříte? Co podle mě trefil je ta cenzura, kdy se stávající politici natolik bojí o svá místa, že se snaží umlčet všechny ty, kteří s nimi nesouhlasí. Otázkou je, co s tím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka (Motoristé sobě): Drahá Marine...

18:32 Macinka (Motoristé sobě): Drahá Marine...

Dopis předsedy Motoristů sobě francouzské političce Marine Le Penové.