Rozvoral (SPD): Odsuzujeme jakékoli omezování výkonu lidských práv a základních svobod

10.12.2020 9:40 | Zprávy

Dne 10. prosince se každoročně na celém světě slaví Den lidských práv, na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948.

Rozvoral (SPD): Odsuzujeme jakékoli omezování výkonu lidských práv a základních svobod
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

V České republice jsou základní lidská práva zaručena především ústavní Listinou základních práv a svobod.

Je pochopitelné, že samotné vyhlášení jakékoli deklarace o lidských právech nezaručuje jejich dodržování v praxi. Z historických zkušeností víme, že prosazení lidských práv do pozitivního práva je zdlouhavý a obtížný proces, který je závislý na mnoha specifických faktorech. Teprve 20. století lze označit za století, ve kterém se teoretická debata o lidských právech stávala postupně skutečností v praxi, jako například rozšiřování volebního práva pro ženy a černochy a prosazení rovnosti mezi lidmi. Vrcholem vývoje se stalo období po druhé světové válce, kdy vznikla Všeobecná deklarace lidských práv (VDLP) OSN v roce 1948, jako reakce na tuto válku a její hrůzy. VDLP se stala pramenem pro vznik závazných dokumentů lidských práv jako je Evropská úmluva o lidských právech z roku 1950, která je již vynutitelná Soudem pro lidská práva ve Štrasburku.

Hnutí SPD prosazuje pro naše občany takovou politiku, v rámci které jsou všem občanům zajištěna stejná práva a nedopustíme, aby docházelo k omezení výkonu lidských práv a základních svobod, hospodářských, sociálních a kulturních práv ve smyslu Listiny základních práv a svobod. V souladu s naším programem vyžadujeme právo a spravedlnost. Našim cílem je funkční, úsporný a demokratický stát sloužící občanům, ve kterém se dovolají svých práv a na oplátku plní přiměřené povinnosti. Stát musí budovat mimo jiné udržitelný sociální, vzdělávací a zdravotní systém, chránit svobodu, rodinné hodnoty a bezpečí občanů. Jsme proti pokusům omezit právo občanů legálně nabývat a držet zbraň a žádáme právo občanů rozhodnout v referendu o vystoupení z EU, neboť dle našeho názoru projekt stávající evropské integrace přímo ohrožuje svobodu a demokracii v Evropě a to z důvodu sílícího vlivu islámské ideologie v unijních zemích. Vlivem proimigrační politiky EU roste islámská populace v unijních zemích a v početných muslimských komunitách sílí extremistické promluvy a názory duchovních v mešitách.

V hnutí SPD odmítáme pozitivní diskriminaci a preferenci občanů na základě rasy, etnika nebo náboženství, ale jsme přesvědčení, že netolerantní, nenávistná, velice násilná a ženami opovrhující islámská ideologie potírá základní lidská práva. Extrémním výsledkem by bylo zavedení některých principů islámského práva šaría v EU, nebo dokonce jeho úplného zavedení. Charakter islámského práva je založen na příkazech a povinnostech. Hlavní rozdíl mezi islámským právem a evropským je, že islámské je božské, neměnné a konečné, kdežto evropské je lidské a proměnné. Naše evropské právo je neustále podrobováno racionální kritice, ale islámské právo je nutné přijmout bez výhrad. Islámské právo šaría je závazné pro všechny obyvatele daného území, na kterém bylo zavedeno. V případě odpadlictví od islámské víry, následuje trest smrti, jelikož zřeknutí se pravého jediného a konečného náboženství je považováno za největší hřích a na dotyčnou osobu je vyhlášena fatva, což je soudní výrok, který ho odsuzuje k trestu smrti, protože lže a pomlouvá islám.

Podle islámského práva šaría si ženy nemohou volit samy zaměstnání, vycházejíce z faktu podřízenosti ženy ke svému muži v manželství, nižší dědický nárok žen, nemožnost sňatku s jinověrcem, znevýhodnění oproti mužům v možnosti mít až 4 manželky, problematičtější podmínky při rozvodu iniciovaného ze strany ženy, zahalování se. V muslimských zemích se běžně vykonávají tresty v podobě mučení a nelidského zacházení. Například smilstvo má být podle islámského práva potrestáno ukamenováním za přesně daných podmínek (minimálně 4 svědci atd.), za krádež trest useknutí pravé ruky, za loupež někoho na cestě trest useknutí ruky a nohy, za loupež spojenou s vraždou trest smrti stětím nebo ukřižováním. Je nesporné, že tyto tresty jsou minimálně nehumánní a pro naši společnost nepřijatelné, ale v některých islámských společnostech se tak děje dodnes.

Hnutí SPD ctí naše národní tradice vycházející z kořenů židovské, antické a křesťanské kultury a civilizace. Tyto hodnoty budeme chránit. Jsou základem demokracie, svobody a lidských práv. Lidská práva založená na islámském právu jsou neztotožnitelná s pojetím lidských práv v evropském světě.

Převzato z profilu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vlček: Novela zlepší dostupnost internetu, zejména v odlehlých oblastech

20:03 Ministr Vlček: Novela zlepší dostupnost internetu, zejména v odlehlých oblastech

Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o elektronických komunikacích, která přináší lepší ochra…