Oproti předchozímu školnímu roku tak počet dětí z rodin, kterým nezbývají prostředky na úhradu školních obědů, v Pardubicích stoupl o 34 žáků. Stravování dalších 13 dětí z mateřských škol pro změnu podpoří Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Školy získávají dotace na základě žádosti, jíž předchází domluva s rodiči, pro které je zhruba 700 korun, na něž obědy pro školáka měsíčně přijdou, vydáním, které si rodina nemůže dovolit. „Příjemcem této anonymní a adresné finanční podpory je přímo škola, je tak stoprocentní garance, že dítě bude mít oběd zajištěn. V rámci školního roku 2022/2023 se zvýšil nejen počet žádostí, ale i zapojených škol. Nadace Women for Women pošle do Pardubic na stravování 102 žáků z 11 základních škol více než 613 tisíc korun. Toto číslo nemusí být však konečné, výhodou projektu je to, že lze dle vyhodnocení potřeby žáka reagovat na situaci i v průběhu školního roku,“ objasňuje fungování projektu první náměstek primátora zodpovědný za oblast školství a sociální politiku Jakub Rychtecký.
Ve školním roce 2021/2022 město vyřídilo žádosti pro financování obědů pro 68 dětí z 9 základních škol a 11 dětí z 5 mateřinek. „Pomoc rodičům, kteří pobírají dávky hmotné nouze a nemají dostatek finančních prostředků na to, aby zajistili dětem stravování v předškolních zařízeních, pak řeší dotace Ministerstva práce a sociálních věcí, kterou mohou mateřské školy získat prostřednictvím krajského úřadu a projektu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi v Pardubickém kraji. Pro tento školní rok získalo 5 pardubických mateřských škol dotace téměř 97 tisíc korun pro úhradu stravování 13 dětí,“ dodává náměstek Rychtecký.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.