„Považuji to za politický podvod a nesplnění programového prohlášení vlády. Ministerstvo práce navrhuje způsob navyšování minimální mzdy, který není férový, a ani v souladu s evropskými standardy. Plánuje ho zavést až od roku 2029, tedy daleko za horizontem této vlády. Fakticky tak říká, že tato vláda s tím nic dělat nebude,“ říká Michal Šmarda. Dodává, že navíc vláda plánuje, že bude minimální mzda jen ve výši 47 % průměrné mzdy, což je hluboko pod závazkem, který vyplývá z evropské směrnice. Ta předepisuje minimálně 50 % průměrného výdělku.
„Oceňuji, že z návrhu zákoníku práce vypadla po tlaku odborů i Sociální demokracie výpověď bez udání důvodu. Byl to sociální banditismus,“ konstatoval také předseda Sociální demokracie. Připomněl přitom, že proti výpovědi bez udání důvodu sociální demokraté opakovaně vystupovali. „Děkuji silnému tlaku odborů.
Oceňuji, že se podařilo vyjmout tuto část ze zákoníku práce,“ dodal Šmarda s tím, že jde pouze o vítězství v bitvě, nikoliv ve válce. „U této vlády nemůžeme vyloučit, že se tento návrh pokoutně vrátí například v podobě pozměňovacího poslaneckého návrhu,“ podotkl. Jak dodal, Sociální demokracie bude vždy trvat na tom, aby se ČR pokračovala v politice nízkých mezd.
Lubomír Zaorálek požaduje prošetření událostí na Filosofické fakultě UK
„Dosud neznáme motiv, který teroristu vedl k útoku. Je to tabu. Přitom studenty i veřejnost to zajímá,“ říká lídr evropské kandidátky SOCDEM Lubomír Zaorálek. Poukazuje na to, že výsledky vyšetřování zatím nejsou a spousta věcí zůstává nevysvětlená. „Neprobíhá příprava na další podobné teroristické útoky. Vláda přijala 33 bodů, které má propracovat, ale není v nich nic nového. Chce to koncepční řešení,“ zdůrazňuje evropský lídr.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV