Petr Martan (59) žije ve Čkyni, kde je zastupitelem obce. Má lesnické vzdělání a dříve pracoval u státních lesů v různých technických funkcích. Roku 2000 založil Komunitu pro duchovní rozvoj, o.p.s., kde dodnes pracuje jako ředitel. V ní do r. 2009 provozoval multikulturní centrum k propagaci toho, že být multikulturní znamená nepatřit k žádnému náboženství a zachovat si české národní uvědomění. Centrum ve Čkyni dokázalo, že současné přesvědčení některých lidí pro míchání a soužití křesťanů, muslimů a židů je projevem naivity a duchovní krize slabších bytostí.
Martan je spisovatel a publicista. Jeho knižně vydaná díla čítají 15 svazků a vyšly celkovým nákladem 47 000 kusů u nás i v zahraničí. Posledních deset let se specializuje na soudobou historii a problematiku lesnictví a ochrany přírody. Poslední díla se nazývají Suchá opona Šumavy, Za želenou oponu, Lesy českého státu. Martan je jeden z prvních autorů, který pojmenoval ideologický základ novodobé ochrany přírody a upozornil na její nebezpečnost. Jeho knihy burcují veřejnost k záchraně doposud zelených lesů na Šumavě, které chrání zdroje spodních a povrchových vod. V poslední knize jde proti umírání vlastenectví a uvádí jména a příběhy jihočechů, kteří trpěli a položili život za vlast. Je iniciátorem vzniku třech veřejných památníků.
Martan je poradcem v lesnictví a životním prostředí. Je inciátorem dvou petic za záchranu lesů Šumavy (28 000 podpisů), které byly Parlamentem ČR projednány s podporujícím usnesením. Vystupuje proti přebujelé ochraně přírody a vyhlašování dalších národních parků, jako cesty ke zmírnění dopadů klimatických změn a zachování kulturní krajiny. V tomto směru napsal scénář úspěšného dokumentárního filmu a publikoval 370 článků v médiích.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV