Schwarzenberg: Bylo by dobré, aby se naše vláda ještě zamyslela

03.01.2023 8:36 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k ustavení nové izraelské vlády

Schwarzenberg: Bylo by dobré, aby se naše vláda ještě zamyslela
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Byla ustanovena nová izraelská vláda. To je vždy zajímavé, a obzvláště u tak fascinujícího státu, jakým Izrael bezpochyby je. Znám tuto zemi od roku 1964, kdy jsem tam byl poprvé, a musím přiznat, že jsem si tuto zemi opravdu zamiloval. Jak je krásná a jaký moderní a hospodářsky velice úspěšný stát tam byl tehdy malou skupinou lidí vybudován. Z vojenského hlediska se dokonce jedná o velmoc. To všechno mě naplňovalo obdivem a mám tam bohudíky mnoho nejrůznějších přátel.

Poslední vývoj je tam ale dosti znepokojující. Aby se Benjamin Netanjahu udržel u moci, vytvořil koalici extrémní pravice a různých radikálních náboženských stran. Koalice je to velmi úzkoprsá a, jak nám bylo řečeno, tak klíčové bezpečnostní resorty budou svěřeny právě velmi malým extrémním stranám. Navíc je značně zneklidňující, že má vláda v plánu zákonem zavést možnost, že rozhodnutí nejvyššího soudu mohou být usnesením parlamentu zrušena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jan Jakob byl položen dotaz

Jen sliby

Slibujete vyšší mzdy a hospodářský růst. Co jste ale dokázaly v tomto směru na poslední roky, co jste ve vládě, když jsme na tom jako občané finančně mnohem hůř než tomu bylo? Nebo máte dojem, že se většina lidí má dobře a nemá finanční problémy, kdy přežívá z výplaty do výplaty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Vy jste prostě zbaběle počkal, až se rozprava uzavře,pane ministře

22:33 Schillerová (ANO): Vy jste prostě zbaběle počkal, až se rozprava uzavře,pane ministře

Projev na 134. schůzi Poslanecké sněmovny 16. dubna 2025 k vládnímu návrhu zákona o poskytování někt…