Seďa (SOCDEM): Co je pravda a co je lež

07.02.2024 12:04 | Komentář

Za špatná rozhodnutí nemůže Green deal a snaha o zlepšení životního prostředí, ale současní politici na evropské a české úrovni. Ti totiž rozhodují nikoliv ve prospěch svých občanů, ale ve prospěch globálního kapitálu.

Seďa (SOCDEM): Co je pravda a co je lež
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Evropská unie a zejména některé evropské státy začínají pomalu, ale jistě ustupovat od stanovených cílů Green dealu. Důvodem jsou schodky státních rozpočtů a neochota dotovat elektromobilitu a obnovitelné zdroje v tom rozsahu, jaký si Evropská komise stanovila. Ale tím hlavním důvodem je skutečnost, že výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je velmi drahou záležitostí. a pokud by nebylo obchodování s emisními povolenkami, zatěžující výrobce elektrické energie z fosilních paliv, pak by cena energie z obnovitelných zdrojů byla pro spotřebitele neúnosnou.

Proto nerozumím české vládě, zejména MPO a MŽP, že jde s křížkem po funuse a hodlá i nadále velmi štědře dotovat OZE a nákupy elektromobilů. Přitom si vláda neustále stěžuje na vysoké zadlužení a na nutnost přijetí konsolidačního balíčku. To, že média a čeští politici nemluví pravdu, se ukázalo na řadě výrocích pana ministra průmyslu a obchodu. Uvedu ty nejpalčivější, které dokazují, jakým způsobem klame vláda širokou veřejnost.

„Přijatá opatření schválená v EU umožňují, aby výrobci elektřiny z jiných zdrojů než z plynu odváděli do státního rozpočtu velkou část ceny za každou prodanou MWh. Z těchto mimořádných příjmů jsme financovali model zastropování“. Takto hovořil pan ministr MPO a zároveň připomněl, že například za 1 MWh se u jádra odvádělo 70 EUR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Randula (Svobodní): Zachraňme Svobodnou Evropu?

22:31 Randula (Svobodní): Zachraňme Svobodnou Evropu?

Pravda i svoboda se dnes šíří jinými prostředky než v době Ferdinanda Peroutky a Karla Kryla, cestu…