Rozhodující byl pro soud fakt, že vedení města za veřejné prostředky vedlo jednostrannou kampaň, přičemž neumožnilo přípravnému výboru prezentovat vlastní názory ve veřejném prostoru. Zároveň město nezajistilo dostatek lístků, v některých volebních místnostech neuvedlo, že se referendum vůbec koná a došlo i k dalším pochybením.
Podle soudu došlo k narušení nestrannosti veřejné moci. Radnice totiž protizákonně prezentovala pouze názor vedení města pod hlavičkou města a za veřejné prostředky. Město dokonce hradilo tisk letáků odrazující občany Kladna od účasti ve volbách. Porušení však soud viděl i v dalších okolnostech, které referendum provázely. Referendum se tak bude opakovat a o jeho termínu by mělo rozhodnout kladenské zastupitelstvo.
„Nejvíce mě těší, že konečně po dlouhé době někdo (soud) konstatoval, že negativní a agresivní kampaň vedení města vůči politickým soupeřům je nepřijatelná a nezákonná. Doufám, že se primátor Volf konečně poučí a do budoucna upustí od agresivních útoků na opozici, zejména na paní Gamanovou, kterou neustále dehonestuje,” uvádí Adéla Šípová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV