Global Greens jsou dnes jedinou globální politickou stranou na světě, která staví na sdílených hodnotách a institucionálně ji ukotvuje společná Charta.
„Globální problémy vyžadují globální řešení. Hlavním cílem Global Greens je vytvoření zelené politické síly, která by dokázala efektivně reagovat na globální výzvy. Proto se v dobách globalizace prostřednictvím společných akcí zelených stran a federací po celém světě, jejich dílčích orgánů, volené reprezentace a jejich pracovních skupin formuje globální zelená odpověď. Od svého počátku se Global Greens řídí heslem Mysli globálně, jednej lokálně, avšak v druhé dekádě 21. století se motto zjednodušilo na Lokálně je globálně. Dnes už zkrátka víme, že jakékoli konání člověka na Zemi má globální dopad. Globální politická zelená organizace je proto dalším nezbytným krokem v reakci na probíhající ekologickou krizi, krizi hodnot a celkovou neutuchající devastaci planety,“ říká Josef Šmída, člen Global Greens Coordination.
V současnosti Global Greens tvoří čtyři velké zelené federace: africká, americká, asijsko-pacifická a evropská, s celkovým počtem 77 členských politických stran.
Každá z federací deleguje své zástupkyně a zástupce do vedení Global Greens, tzv. Global Greens Coordination (GGC). Tento orgán je oprávněn přijímat rozhodnutí Global Greens mezi pravidelnými kongresy, funguje na principu konsensu. Každá z federací má nárok na 6 mandátů v GGC.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV