TOP 09: Chytré Lázně Bohdaneč

18.05.2018 9:47 | Zprávy

Pardubice i Hradec Králové zavádění konceptu smart cities aktivně řeší v rámci integrovaných teritoriálních investic (ITI). Z toho pro Lázně Bohdaneč plynou velké příležitosti, kdy se mohou v rámci projektu připojit do širšího celku a navázat na již fungující řešení sousedních měst."

TOP 09: Chytré Lázně Bohdaneč
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

V první řadě děkujeme odborníkům na dané téma, kteří přijali naše pozvání a přišli s námi diskutovat, Michalovi Slámovi – předsedovi komise pro strategii Pardubic a vědeckému pracovníkovi Univerzity Hradec Králové (UHK) a Richardu Cimlerovi z Přírodovědecké fakulty UHK, který se podílí na přípravě nového studijního programu zaměřeného na chytrá města a regiony a v současné době připravuje založení Centra pro pokročilé technologie pod PřF UHK, dále Martinovi Červenému, kandidátovi na starostu města Lázně Bohdaneč, který nás celou akcí provázel a v neposlední řadě vám všem, kteří jste si nás přišli poslechnout a následně s námi debatovat.

Konference nám v první části představila koncept SMART CITY jako takový, v další části jsme se dozvěděli, jakým směrem se chtějí orientovat města Pardubice a Hradec Králové. "Pardubice i Hradec Králové zavádění konceptu smart cities aktivně řeší v rámci integrovaných teritoriálních investic (ITI). Z toho pro Lázně Bohdaneč plynou velké příležitosti, kdy se mohou v rámci projektu připojit do širšího celku a navázat na již fungující řešení sousedních měst.", uvedl Michal Sláma.

Po krátké pauze a lehkém občerstvení jsme s návštěvníky diskutovali o možnostech praktického využití v Lázních Bohdanči a možnostech spolupráce s okolními městy. Při této diskuzi jsme předložili některé nápady, které chceme uvést do praxe, například doplnit a postupně nahradit městský rozhlas novými IT technologiemi jako je hromadné odesílání sms zpráv/emailů, nebo zavedení participativního rozpočtu, tedy takového, kdy je každý rok část rozpočtu vyčleněna na rozpočty, které navrhnou sami občané.

"Prostým zpřístupněním anonymizovaných dat veřejnosti lze dosáhnout zajímavých výsledků. I v České republice existuje mnoho příkladů, kdy zaujatí inovátoři z řad veřejnosti vyřešili problém, který by samospráva vyřešit neuměla nebo by jej řešila s mnohem většími náklady.", dodal Richard Cimler. Vzhledem pozitivním ohlasům účastníků akce se budeme v následujících měsících snažit připravit další zajímavé besedy s odborníky na témata týkající se našeho Lázeňského města. Těšíme se na další setkání s vámi.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kordová Marvanová: I justice říká, že to je formulováno špatně

22:33 Senátorka Kordová Marvanová: I justice říká, že to je formulováno špatně

Projev na 5. schůzi Senátu ČR 22. ledna 2025 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 65/2022 Sb., o…