Unucka (ODS): Chceme vytvořit zcela nový ekosystém lidí s chytrými nápady

17.05.2019 15:05 | Zprávy

Vývojáři a IT nadšenci z celé republiky budou v Ostravě vymýšlet, jak zpříjemnit lidem život

Unucka (ODS): Chceme vytvořit zcela nový ekosystém lidí s chytrými nápady
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

Jak využít datovou infrastrukturu a plánovat zelená a udržitelná města? Jak zefektivnit dopravu a zpříjemnit lidem každodenní život? Jaká data nám pro kvalitní analýzu chybí? Odpovědi na tyto a další otázky budou jasnější po 2. červnu, kdy skončí třídenní Design & Data Hackathon. Do Impact Hub Ostrava se totiž sjedou vývojáři, datoví analytici a programátoři z celé České republiky, aby propojili svět dat s vizí moderního a chytrého regionu.

Účastníci hackathonu budou mít k dispozici atraktivní datové sety, budou moci konzultovat své myšlenky s experty z celé ČR, představiteli veřejné sféry a odborníky na regionální rozvoj.

„Hodně mladých lidí nepotřebuje nutně dotace, ale spíše příležitost, inovativní prostředí a důvěru pro své kreativní myšlenky a často i netradiční přístup k problému. Hackathon je určen právě pro ně. Chceme vytvořit zcela nový ekosystém lidí, které spojují chytré nápady a řešení a jsou aktivní. Vytvořit jim příležitosti a prostředí, nikoliv byrokratické mechanismy,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

Design & Data Hackathon se zaměřuje na dopravu, ekologizaci dopravy a environment. Pro účastníky budou připravena data o osobní i veřejné hromadné dopravě, nehodách a zpožděních, meteorologická data, 3D rastr města a další. Jak s nimi naloží, bude jen na nich. Cíl je jasný – reálné využití chytrých myšlenek v každodenním životě lidí v Moravskoslezském kraji.  

Vítězný tým a nejlepší projekt bude oceněn 50 tisíci korunami. Spíše než tato odměna může být motivací pro účastníky samotná výzva daných témat a možnost navrhnout řešení, které se bude realizovat.

„Akce se koná v rámci programu Chytrá myšlenka, který podporuje rozvoj chytrých řešení s velkým potenciálem. A takové mohou vzniknout velmi rychle, třeba jen správným spojením zajímavých lidí. Navazujeme na loňský Hackathon Doprava 4.0, jehož vítězové uspěli s projektem Hyperloop. Za pouhé dva dny vytvořili systém srovnání efektivity několika variant přepravy na dlouhé vzdálenosti,” dodal Pavel Klučka, koordinátor programu Chytrá myšlenka MSK 2019.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

kampaň

Na jednu stranu nemám nic proti kampani na soucitné zacházení s kapry. Co ale nechápu, proč se do ní pouští zrovna Praha? To máte peníze nazbyt? Neměl by to dělat spíš stát nebo třeba nějaké organizace, které dostávají od státu dotace? A jak se vy sám díváte na zákaz prodeje živých kaprů? Nebylo by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Britské rozeštvávání Evropy

14:01 Koudelka (Trikolora): Britské rozeštvávání Evropy

Britská politika po prohrané anglo-francouzské stoleté válce, nechtěla v Evropě ovládat území, ale t…