Ale podívejte se co ve Vlachovicích – Vrběticích létá občanům ve vzduchu! Dnes si jeden místní občan všiml, že v plechu, kterým má na zahradě přikryté dřevo, je díra. A pod plechem našel toto – viz fotografie. A na rozdíl od vlády tipuji, že zrovna teď to ve Vlachovicích – Vrběticích asi meteorit nebude.
Jelikož vláda odmítá informovat občany Zlínska ohledně výbuchu muničního skladu ve Vrběticích – Vlachovicích, vrhli jsme se v Úsvitu do šetření sami, abychom zoufalým občanům pomohli.
Náš poslanec Jaroslav Holík provedl na místě šetření a podle jeho informací nejen výbuch skladu munice firmy Imex Group je problém, ale mnohem větší problém představuje firma Bochemie. Sídlí v areálu bývalých Vlárských strojíren a využívá sklady ve stejném areálu, kde došlo k výbuchu. Firma se zabývá likvidací tuhého paliva z raket zemí NATO, je zde zaměstnáno cca 20 lidí. Při likvidaci se odděluje okysličovadlo od hořlavé složky. Tyto jednotlivé složky by se měly prodávat dál. Zásadní problém je, že o ně není zájem a převážná část zůstává právě ve skladech ve Vrběticích. Dalším z důležitých faktorů je, že se zde sváží materiál z celé Evropy a měsíčně by se zde mělo zpracovat 60 tun. Firma Bochemie s občany nekomunikuje a ani nesplnila sliby, že zaměstná 30 občanů z Vlachovic – Vrbětic. Na vybudování areálu dostala firma v roce 2011 dotaci ve výši 30 898 000 Kč a hodně se v tom angažoval ministr obrany Alexandr Vondra. Je pozoruhodné, jak tehdejší starosta Vlachovic Hověžák podepsal potřebné dokumenty bez souhlasu zastupitelstva.
Je třeba prověřit, jaké množství těchto látek je zde skutečně uskladněno. Podle informací z důvěryhodných zdrojů je zde skutečně uskladněno 300 tun. V případě výbuchu by toto množství smetlo jak Vlachovice – Vrbětice, tak i přilehlé město Slavičín. Při likvidaci stejného paliva v USA, které prováděla firma Popcon, došlo 4.5.1988 k výbuchu, který smetl vše okolí deseti mil. Naštěstí to bylo v nevadské poušti, jinak by byli následky větší ( 2 mrtví a 372 zraněných).
Zde vybuchlo 1000 tun paliva. http://en.wikipedia.org/wiki/PEPCON_disaster , http://www.8newsnow.com/…/2…/pepcon-explosion-25-years-later , http://www.damninteresting.com/the-pepcon-disaster/

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Úsvit přímé demokracie