Míra únosnosti byla na Šumavě překročena, kalich přetekl a je třeba konat. Když bude potřeba, a já si myslím, že bude, tak i bojovat. Měli bychom si vzít ponaučení ze strategie prezidenta Miloše Zemana, tedy - s teroristy se nevyjednává, ale bojuje.
Analogie ve vztahu k Šumavě zní: s ekoteroristy po marných jednáních je třeba zahájit boj.
Musíme jej vést na třech základních frontách, a to legislativní, politické a veřejné.
Fronta legislativní je otevřena v Senátu. Fronta politická začíná a dost možná i končí u ministra životního prostředí Richarda Brabce. On totiž svým rozhodnutím odvolat ředitele Jiřího Mánka podlehl fundamentální ekologické lobby a ztratil důvěru široké veřejnosti a zejména pak obyvatel samotné Šumavy. Fronta veřejná – ta je na Šumavě a v Jihočeském kraji. Naším cílem v zájmu Šumavy musí být probuzení veřejného mínění jako nejúčinnějšího nástroje, který lze vůči politikům typu pana ministra Brabce použít.
Za devět let, kdy jsem vedl Agrární komoru ČR, jsem naši zemi poznal vskutku důkladně. Mohu proto zodpovědně říct, že to, co se stalo se Šumavou, nemá obdoby a je to zločin.
Vyzývám proto: seberme se, semkněme se a začněme konat. Jde o naši zemi, jde o odkaz našich předků, jde o naše potomky a jde o naši čest!
O výsledku akce v Horní Plané budu při nejbližší příležitosti informovat prezidenta ČR Miloše Zemana. Považuji to za svoji povinnost, vzhledem k tomu, že vím, jak moc se pan prezident o osud Šumavy zajímá.
Jan Veleba, senátor a čestný prezident AK ČR
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Veleba