EU také původně požadovala 65 mld. eur za odchod, nyní prý jedná o částce zhruba poloviční, spíš se domnívám, že Londýn uhradí své závazky maximálně ještě v příštím roce, kdy odejde. Brusel by také rád zachoval celní unii (peníze za vybraná cla jsou součástí nabobtnalého unijního rozpočtu), Británie však podle Theresy Mayové neplánuje již žádnou unii, tedy ani celní. Velká Británie chce mít volné ruce pro svobodné jednání s obchodními partnery.
V posledních týdnech se v médiích objevují sdělení několika našich ekonomů, kteří papouškují po vzoru Bruselu, že odchod z EU by byl ekonomickou sebevraždou. A notně tento názor přiživuje i Česká televize.
Jen aby nebylo ekonomickou sebevraždou setrvání v EU: nízký ekonomický růst, obrovské zadlužení jižních států eurozóny, demokratický deficit orgánů EU, neschopnost ochrany hranic a narůstající náklady na pochybnou integraci ekonomických imigrantů.
Milan Vodička,
člen Republikového výboru a kandidát do Senátu v obvodu Benešov
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV