Letos by to poprvé mohlo být jinak. Viditelná a nepsaná koalice, která dosahuje při hlasování 115 hlasů může při určitém uskupení ještě další „neviditelné“ hlasy získat. A to už by vedlo k chuti uskutečnit ústavní změny. Pak se může stát, že se z této dosud nezáživné a méně významné volby jedné třetiny senátorů může stát napínavý souboj.
Dnes je již téměř jisté, že do schvalovací fáze se dostane ústavní zákon o referendu. Pravděpodobně ve verzi, která dovolí a bude se vztahovat i na mezinárodní smlouvy. Mezi námi, kdyby občané před 14 lety věděli, co znamená, a jak nedemokraticky rozhoduje Evropská unie, určitě by do tohoto EU chomoutu tak radostně nevstupovali.
Senát se doposud tvářil, že je proti jakýmkoli ústavním změnám a měl i záporný postoj vůči referendu. A říjnové volby to mohou, ale také nemusejí změnit. Každý z 27 kandidátů se bude muset ve volební kampani jasně vyjádřit, včetně neúspěšných prezidentských kandidátů, jako jsou Marek Hilšer nebo Jiří Drahoš.
Moje stanovisko je jasné: do EU jsme vstupovali referendem a o vystoupení chci hlasovat také v referendu.
Milan Vodička,
člen Republikového výboru a kandidát Svobodných do Senátu v obvodu Benešov
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV