Všichni europoslanci ODS dosáhli v Evropském parlamentu na významné pozice

31.07.2024 12:12 | Monitoring

Europoslanci ODS za sebou mají velmi úspěšný vstup do nového funkčního období Evropského parlamentu. V čerstvě ustaveném Evropském parlamentu získali Veronika Vrecionová, Alexandr Vondra i Ondřej Krutílek vlivné pozice, z nichž budou mít zásadní vliv na vytváření unijní legislativy.

Všichni europoslanci ODS dosáhli v Evropském parlamentu na významné pozice
Foto: ODS
Popisek: ODS

Veronika Vrecionová v čele zemědělského výboru

Předsedkyně europoslaneckého klubu ODS Veronika Vrecionová byla jako teprve třetí zástupce České republiky v historii zvolena předsedkyní výboru a bude stát v čele klíčového Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova (AGRI).

„V čele výboru se chci zaměřit zejména na potřebnou reformu společné zemědělské politiky, prosazovat snížení byrokratické zátěže zemědělců, podporovat malé a střední farmáře a budu také podporovat dobré životní podmínky zvířat či rozvoj venkova,“ říká nově zvolená předsedkyně zemědělského výboru Veronika Vrecionová.

Kromě této funkce bude Veronika Vrecionová také jako náhradnice pracovat ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), který má mimo jiné na starosti i záležitosti ochrany hranic či migrace.

Alexandr Vondra koordinátorem ve výboru pro životní prostředí

Europoslanec Alexandra Vondra obhájil funkci koordinátora ve Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI). Bude proto v tomto významném parlamentním výboru i nadále koordinovat politiku za celý poslanecký klub Evropských konzervativců a reformistů (ECR), do něhož poslanci ODS v Evropském parlamentu patří.

„Budu v této pozici nadále bojovat za to, aby parlament revidoval Green Deal,“ uvedl Alexandr Vondra, který si ve výboru pro životní prostředí připsal již v minulém funkčním výboru pozoruhodný úspěch, když prosadil rozumnou podobu normy Euro 7.

Jako odborník na oblast mezinárodních vztahů s dlouholetými zkušenostmi na tomto poli bude Alexandr Vondra zároveň působit v Podvýboru pro bezpečnost a obranu (SEDE), a to v pozici náhradníka.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kordová Marvanová: I justice říká, že to je formulováno špatně

22:33 Senátorka Kordová Marvanová: I justice říká, že to je formulováno špatně

Projev na 5. schůzi Senátu ČR 22. ledna 2025 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 65/2022 Sb., o…