Zdechovský (KDU-ČSL): Evropský soud pro lidská práva bude řešit 34 stížností proti norskému Barnevernetu

07.11.2019 9:17 | Zprávy

V průběhu října oznámil Evropský soud pro lidská práva Norsku, že se bude k známým 26 případům blíže zabývat ještě dalšími 8 stížnostmi proti postupu norské sociální služby Barnevernet.

Zdechovský (KDU-ČSL): Evropský soud pro lidská práva bude řešit 34 stížností proti norskému Barnevernetu
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Celkově tak je stížností už 34 a je pravděpodobné, že se počet ještě navýší. V minulém roce se přitom do této fáze projednání dostaly jen 3 z 88 zaslaných případů.

„Vzhledem k tomu, že v Norsku žije jen zhruba 5,3 milionu obyvatel, je 34 tamní vládě komunikovaných stížností souvisejících s Barnevernetem, skutečně extrémně vysoké číslo. Už nemůže být sporu o tom, že zde dochází k porušování lidských práv,“ komentuje situaci europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se problematikou dlouhodobě zabývá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Krok zpět ve spravedlivém přístupu k veřejnoprávním službám

22:01 Maříková (SPD): Krok zpět ve spravedlivém přístupu k veřejnoprávním službám

Prezident Petr Pavel nedávno podepsal zákon, který mění pravidla placení koncesionářských poplatků a…