Nejdřív se všechno komplet otevřelo, pan premiér v rozhovorech a proslovech uklidňoval veřejnost, ať se nebojí, ať všude chodí, nakupují, baví se, jezdí po republice na dovolenou. Prostě vykládal, jak máme všechno za sebou a že nám nic nehrozí.
Podnikatelé, obchodníci a živnostníci, stejně jako zbytek veřejnosti, to vzali vážně a začali pohotově vymýšlet, jak se opětovně postavit zpátky na vlastní nohy. A když se vše začne rozbíhat, přijdou ze dne na den nová, evidentně nijak promyšlená opatření. Během léta začali pořadatelé znovu plánovat odložené akce a koncerty, opět prodávat vstupenky. A proč? Aby znovu přišel stát a všechno zarazil? Restauratéři naplno rozeběhli svůj byznys, o který málem přišli. Tomu je nyní zase konec. A kdo na to veřejnost předem upozornil? Kdo promyslel nějaký koncept? V ODA jsme na tato rizika upozorňovali dávno a říkáme, že místo populismu, je třeba mít jasný plán a následně podle něj postupovat! Na jaře se dalo akceptovat, že nikdo nemá dostatek dat, aby mohl předvídat další vývoj. To už ale nyní není pravda.
Pokud se mají restaurace a bary zavírat v deset večer, tedy v čase, kdy především bary teprve začínají mít své tržby, tak se ptám, kdo tu ztrátu nahradí? Stát se k tomu nemá a očividně v budoucnu ani mít nebude. Údajně jsme na jaře byli premianti v tom, jak se Česká republika ke covidu postavila. Teď nás bude mít zbytek Evropy za odstrašující příklad. Například v Praze podle odhadů reálně hrozí bankrot až 80 procentům barů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV