Zelení: Se saskými přáteli u zeleného grilu

10.08.2022 5:29 | Zprávy

Hlavními tématy byla ochrana přírody v Krušnohoří, aktuální politická situace na obou stranách hranice, výhodná veřejná doprava pro místní obyvatele, ale i aktuální problematika stanice pro dobíjení elektroautomobilů.

Zelení: Se saskými přáteli u zeleného grilu
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Diskutovalo se mimo jiné i s poslancem zemského sněmu Saska Volkmarem Zchockem na neformálním setkání na německé straně Krušných hor.  Samotný poslanec přislíbil spolupráci při rozvoji vztahů s Ústeckým krajem. Zejména veřejná doprava včetně v Ústeckém kraji známé jízdenky Elbe/Labe by se mohla rozšířit tak, aby nebyla výhodná jen pro spojení Ústeckého kraje s oblastí německého Východního Krušnohoří, ale mohla propojit i další saské regiony.

„Pro spojení obyvatel Chomutova s německým Chemnitz neexistuje žádné zvýhodnění ve veřejné dopravě, proto se občané často přemisťují svými automobily. To je škoda, chtěli bychom zvýhodnění jízdenky Labe/Elbe vyjednat a oblast využití této jízdenky rozšířit,“ říká k tomu předseda Zelených na Chomutovsku Marek Elexa.

K dopravě směřovala i velmi zajímavá diskuse ohledně koryta Labe. Člen dopravní komise Ústeckého kraje Michal Cuc k tomu dodává: „Ano, postěžoval jsem si, neb jsme jako Strana zelených označováni za odpůrce čištění koryta Labe pro lodní dopravu. Čištění však je pro nás priorita, neboť se tím i snižují rizika při nahodilých povodních. Pravda je ta, že schvalování stavby plavebních stupňů nepodporuje Strana zelených ani v Německu, ani v České republice. Řešení splavnosti bychom řešili i s ohledem na zdejší jedinečnou přírodu.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Dvořák: Zlepšení genderové vyváženosti mezi členy orgánů kotovaných společností

14:02 Ministr Dvořák: Zlepšení genderové vyváženosti mezi členy orgánů kotovaných společností

Projev na 127. schůzi Poslanecké sněmovny ČR 22. ledna 2025 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění…