„Provalilo se to, o čem se už nahlas mluvilo. A tak se jen oficiálně zveřejnilo, na čem je postavená politika v ČR. Na kšeftech, penězích, korupci a mafiánském prostředí. Koupit se dá prostě všechno. I zákony, poznamenal komunistický poslanec Miroslav Opálka.
Korupci přihlíží už i Karel Schwarzenberg
Zákonodárce Jaroslav Foldyna (ČSSD) dokonce hovořil o politické korupci a vlastizradě současně. Vyjádřil názor, že následná rozhodnutí pravicové koalice lze považovat za neplatná a to právě proto, že vycházejí z předešlého korupčního jednání.
Člen dolní parlamentní komory Stanislav Huml se pozastavoval nad tím, že korupci přihlíží už i Karel Schwarzenberg (TOP 09) a to v přímém přenosu. Sám Schwarzenberg ostatně jasně řekl, že v této kauze šlo o vydírání.
Pohled ODS
Politici ODS to ale již počátkem roku viděli jinak. Podle ministra průmyslu a obchodu a současného lídra strany Martina Kuby nebyl důvod pro to, aby se lidé, kteří původně působili ve sněmovně, nemohli po svém odchodu z parlamentu působit v další funkci. Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka k tomu poznamenal, že Ivan Fuksa, Marek Šnajdr i Petr Tluchoř, mají šanci uplatnit se v jakékoli pozici a s korupcí to nemá nic společného.
„Tito tři poslanci měli jiný názor a zároveň nechtěli demisi vlády, a proto se vzdali mandátu. Tím se zachovali férově k vládě i ke Karolíně Peake. Dle mého názoru mají šanci uplatnit se v jakékoli pozici a s korupcí to nemá nic společného, tvrdil Přemysl Sobotka.
Dnes tři výše zmínění rebelové pobývají ve vazební věznici a čelí obvinění z korupce.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp