Drsný kraj, drsný program? Konečně řešení. Žádné dávky zadarmo. Peníze jen na tři děti. Za močení na ulici do šatlavy

23.09.2014 13:15 | Zprávy

Některé strany a jejich lídři v rámci komunálních voleb v Ostravě či Karviné slibují voličům tvrdý postup proti nepřizpůsobivým. Některými sliby se ale dostávají až na hranu zákona. Třeba lídr ostravských Toryů a náměstek primátora Ostravy Dalibor Madej chce prosadit registr přestupků a zákaz vstupu do města určitým lidem. Pozadu ale nezůstává ani kontroverzní starostka a kandidátka nezávislých Liana Janáčková či náměstek primátora Karviné Petr Bičej (ČSSD). Nad jejich plány však kroutí hlavami aktivista Kumar Vishwanathan a politolog Pavel Šaradín.

Drsný kraj, drsný program? Konečně řešení. Žádné dávky zadarmo. Peníze jen na tři děti. Za močení na ulici do šatlavy
Foto: rep, hns
Popisek: Romské ghetto nedaleko ostravského hlavního nádraží

ČSSD v Karviné slibuje ve svém programu tvrdý postup proti nepřizpůsobivým. „I nadále budeme využívat všech dostupných právních prostředků v boji proti nepřizpůsobivým, budeme tlačit na zvyšování počtu policistů PČR ve městě, budeme tlačit na vládu, aby došlo ke změně legislativy s ubytovacím byznysem, nadále budeme pokračovat v nekompromisních kontrolách vyloučených lokalit, i nadále budeme pokračovat ve zvyšování počtu pracujících v rámci  VPP,“ slibuje mimo jiné ČSSD voličům v Karviné.

Bičej: Kdo nemá práci a peníze, ať neplodí děti

Dosavadní náměstek primátora v Karviné Petr Bičej je toho názoru, že pro řešení problematiky s takzvaně nepřizpůsobivými občany chybí systémová řešení. Podle něj problém jeho města spočívá v tom, že v době, kdy se tu těžilo, v Karviné žilo asi 80 000 obyvatel. „K tomu přijížděli i lidé ze Slovenska, kteří tu pracovali brigádně nebo žili na ubytovnách. Teď je lidí o desítky tisíc méně a uvolnil se bytový fond i ubytovny. A kdo vám tady zůstane? Jen lidé, kteří dostávají peníze od státu. Existuje tu velký segment lidí, kteří pobírají dávky od státu a nedělají nic. My říkáme: ‚Nechť stát přispívá na tři děti.' Lidem by se mělo říct: ‚Měj si dětí, kolik chceš, samozřejmě nejsme v Číně, ale stát ti přispěje maximálně na tři děti.‘ Jistě, když má už někdo například pět dětí, stále by dostával příspěvek na všechny děti, nemyslím to retrospektivně. Jde o slovenský model. Když naopak lidé plní vše, co mají, tak naopak zase dostanou nějaký peníz za to, že například navštěvují pravidelně lékaře a nemají zanedbanou školní docházku. Chce to zavést trošku výchovy a vysvětlit lidem, ať používají antikoncepci a ať nepřivádějí děti do chudoby. Vždyť každý normální člověk uvažuje tak, že když nemá práci a peníze, tak neplodí děti,“ řekl Bičej ParlamentnímListům.cz.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

Martin Exner byl položen dotaz

Zase to EURO

Žijete vůbec v realitě? Nemyslíte, že je teď přijetí Eura tak důležité? Důležitější než třeba to, jak špatně si vede naše ekonomika a jak mizerné jsou u nás mzdy? Že řada lidí žije od výplaty k výplatě a nemá šanci si něco našetřit? Jestli vám tak vadí poplatky bankách, když platíte v cizině kartou,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

95 tisíc pro první dámu: Ženy jsou drahé, padlo. Také slova o šlechtě a středověku

20:43 95 tisíc pro první dámu: Ženy jsou drahé, padlo. Také slova o šlechtě a středověku

Měla by manželka prezidenta Petra Pavla pobírat měsíčně téměř sto tisíc korun určených k reprezentac…