Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil ale k tomu řekl, že než takzvaná účinná lítost je vhodnější institut spolupracujícího obviněného. Vláda už podle něj ale k tomu chystá novelu, která využití i tohoto nástroje - tedy učiněné lítosti - rozšíří.
O co se ale poslanci vlastně hádali? O to, zda chtějí vůbec zrušit anonymní akcie. Hádku načnul poslanec a předseda Věcí veřejných Radek John.
„Jeden z mých předřečníků tady řekl, že Věci veřejné předvádějí veletoč stejně jako s anonymními akciemi. Já vím, že se projednává něco jiného, ale měli jste v květnu před volbami možnost zrušit anonymní akcie, ale neučinili jste tak....Věci veřejné ale měly ve volebním programu zrušení anonymních akcií," řekl John za sněmovním pultíkem.
„Já jsem jak v Jiříkově vidění. Dohodněte se na vládě, věřte, že se na to lidé dívají a z nás a ani z nich neuděláte hlupáky," podotkla na to komunistka Kateřina Konečná. Sice svou řeč nesměřovala na to, že véčka odkrývají právě debatu nad anonymními akciemi, ale spíše vypíchla, že před poslanci dva zástupci vlády mluví úplně jinak o jedné věci.
"Paní vicepremiérka Peake předtím, než bezpochyby měla něco velmi důležitého, protože odešla zhruba po tom, co vystoupila, a je to velmi zvláštní u člověka, který má na starost boj s korupcí, že nemá ani zájem tady sedět a poslouchat debatu k této věci. To za prvé. Ale nám tady řekla, že do konce roku - pane ministře Pospíšile, já nevím, jestli jste byl přítomen - předloží návrh zákona. Vy nám říkáte, že možná do konce roku předložíte analýzu," řekla dále Konečná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová