Lidé se obávají nejhoršího – války! Albrightová je šílená a tohle prý dokáže soudruha Putina usadit. I tak se vaši politici vyjádřili k Ukrajině a sestřelenému letadlu

22.07.2014 4:41 | Zprávy

ANKETA Britský premiér David Cameron řekl, že je třeba změnit postoj k Rusku a zavést další sankce. Jeho ministr zahraničí Philip Hammond dodal, že se Rusko v důsledku letecké katastrofy na Ukrajině může stát „mezinárodním vyvrhelem“. ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, zda schvalují tato prohlášení a zda je čas na zaujmutí tvrdého postoje vůči Rusku.

Lidé se obávají nejhoršího – války! Albrightová je šílená a tohle prý dokáže soudruha Putina usadit. I tak se vaši politici vyjádřili k Ukrajině a sestřelenému letadlu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odpolední zasedání sněmovny. Vláda v hojném počtu zrovna není

Postoj politiků se různí. Někteří upozorňují, že nelze nic usuzovat v okamžiku, kdy je nedostatek informací a neproběhlo vyšetřování. Někteří ale připisují odpovědnost Rusku a volají po ostrých sankcích.

Celá hrůza na Ukrajině se řídí jasným cílem: vytlačit Rusko z Evropy

„Preferuji dohodu celé EU,“ reagoval stručně předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek.

„Pokud se prokáže, že raketa byla vystřelena buď ruskými oddíly nebo Ruskem vyzbrojenými kozáky, povstalci či jinými ozbrojenci, tak jsou velmi tvrdé sankce na místě. Preferuji silné činy, méně slova,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

„Považuji takové vyjádření v době, kdy není skončeno vyšetřování tragédie, za neprofesionální a zavádějící. A pokud jde o samotné sankce, tak více poškodí Evropskou unii než Ruskou federaci,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda KSČM Vojtěch Filip.

„Celá hrůza na Ukrajině se bohužel řídí jasným cílem: vytlačit Rusko z Evropy. O Ukrajince zde jde pouze v poslední řadě. Osobně si nemyslím, že v tuto chvíli existuje jediný důkaz o ruské odpovědnosti za katastrofu malajsijského letounu, a proto považuji řeči o ruské odpovědnosti za podivné. Jakoby dopředu bylo jasné, kdo bude vyšetřovací komisi označen jako viník. S mrazením v zádech si vzpomínám, že v roce 2003 začala válka v Iráku na základě tak zvaných důkazů o zbraních hromadného ničení v rukou Saddáma Husajna. Později se ukázalo, že to byly lži a mezitím zemřely statisíce lidí,“ řekl předseda poslaneckého klubu Úsvitu Radim Fiala.

„Zaprvé je třeba vyšetřit roli Ruské federace na sestřelení malajsijského letounu. Zadruhé jsou nutná jednání mezi EU a Ruskou federací kolem budoucnosti Krymu a nezávislé Ukrajiny. Nemyslím si, že sankce změní současný postoj vedení Ruské federace. Ale tvrdší postoj mezinárodního společenství vítám, zejména s ohledem na anexi Krymu,“ uvedl místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Jak přesně si to vyvlastnění představujete?

A byť je to mířeno proti Rusům, není paradox, že přesně tohle dělali oni? Fakt myslíte, že je to demokratický nástroj?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

95 tisíc pro první dámu: Ženy jsou drahé, padlo. Také slova o šlechtě a středověku

20:43 95 tisíc pro první dámu: Ženy jsou drahé, padlo. Také slova o šlechtě a středověku

Měla by manželka prezidenta Petra Pavla pobírat měsíčně téměř sto tisíc korun určených k reprezentac…