„Nagyová ve funkci velitelky tajné služby je problém, byť mírně komický. Prodej mandátu poslanců a jejich vyplacení je z větší části problém premiérův než jeho velitelky. Slib dal premiér, píšou vyšetřovatelé. Jen dojednání bylo na Nagyové a zřejmě se podílel také Kalousek jako správce státních firem či Stanjura. Pokud se soud ztotožní s tvrzením žaloby, že šlo o úplatek, musíme na stůl dříve či později dostat žádost o vydání poslance Nečase i Kalouska,“ upozorňuje Huml.
A pokud jde o knížete
Následně se uchyluje k Ústavě ČR, ve které se praví, že se poslanec rozhoduje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A v zájmu všeho lidu. O „trafikách“ se tam nic nepíše a proto má podle Humla Nečas problém. Ve svém projevu sice zdůraznil, že v politických dohodách nejde o prodej mandátu za peníze, což by on sám nikdy nepřipustil, jenže zákon se v popisu korupce neomezuje jen na finanční odměny. Odměny jiného než finančního druhu pak zřejmě zařizovala velitelka v sukních, soudí Huml.
Zákonodárce si v této souvislosti všímá také počínání předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga a poukazuje na to, že to byl právě ministr zahraničí, který v souvislosti s rebely mluvil o politické prostituci. Ale dnes se snaží držet vládu při životě. Podle Humla mu zřejmě zachutnala moc.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp