„Kolegové, co pro vydání hlasovali, hlasovali velmi politicky. To mě jako právníka a zpravodaje, co se s tou věcí snažil vypořádat, vůbec nepotěšilo. Jde o právní výklad. Nicméně všichni v MIV měli o kauze pochybnosti. Jak právníci, tak i ostatní. Přesto hlasovali pro vydání. Svět se nezboří, ale nevím, proč bych měl pobírat příplatek jako člen vedení mandátového a imunitního výboru, když je imunita vyautována," sdělil poslanec TOP 09 Stanislav Polčák a své stanovisko rozvinul.
Zbytečné pokoření Parlamentu
„Neexistuje příkladnější případ pro nevydání. Ani policie nějak dramaticky netvrdí, že Bohuslav Svoboda někde organizoval pletichy proti veřejným zakázkám. Nic takového. Když bude kolega vydán, když se neřeší výkon mandátu, jde o zbytečné pokoření Parlamentu před tímto postupem policejního orgánu. A kde je suverenita Parlamentu? Už nemá žádný smysl imunitu zachovávat, zrušme ji a netrapme se. Já nad tou kauzou strávil několik desítek hodin," postěžoval si.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský