Přijde k nám polovina Afriky a Evropa skončí. Mezi přistěhovalci jsou i masoví vrazi a teroristé. Kníže, Škromach a další reagovali na Gazdíkovo varování

28.04.2015 4:41 | Zprávy

ANKETA Místopředseda Poslanecké sněmovny a úřadující předseda STAN Petr Gazdík v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že EU by měla zasáhnout a snažit se co nejvíce uprchlíků už na moři vracet zpět. Statisícové přílivy imigrantů z krátkodobého i dlouhodobého hlediska znamenají velké zlo. Ti lidé prý mají většinou špatné vzdělání a špatnou jazykovou vybavenost a těžko seženou práci a tím jsou možnými příjemci sociálních dávek. Když se situace nevyřeší, nastoupí kvóty a imigranti se dostanou i k nám.

Přijde k nám polovina Afriky a Evropa skončí. Mezi přistěhovalci jsou i masoví vrazi a teroristé. Kníže, Škromach a další reagovali na Gazdíkovo varování
Foto: worldswide.com
Popisek: Africký Tuareg, ilustrační foto

Petr Gazdík se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k nezvladatelnému přistěhovalectví na pozadí potopení lodě s uprchlíky ve Středozemním moři. „Z mého pohledu musí i tady víc jednat Evropská unie a nenechat to jenom na Itálii. Dokonce si myslím, že by měla jednat i ve spolupráci s mezinárodními vojenskými silami. A měla by se za každou cenu snažit posílat ty lodě co nejblíž k jejich domovským břehům zpátky do přístavu...Ti lidé většinou mají špatné vzdělání, špatnou jazykovou vybavenost a na pracovních trzích v Evropské unii jsou velmi těžce použitelní, takže jsou to potenciální příjemci sociálních dávek. A když to přeženu, tak když jich je teď sedm tisíc až deset tisíc týdně, co až jich bude sto tisíc týdně? Co budeme dělat jako státy Evropské unie potom? Rozložíme se? To prostě nejde a je potřeba, aby právě v této oblasti zasáhla Evropská unie. Pokud nezasáhne, je to její další selhání,“ řekl Gazdík pro ParlamentníListy.cz.

„Statisícové přílivy imigrantů, ať už z krátkodobého nebo z dlouhodobého hlediska, znamenají velké zlo. Nejen pro Evropu, ale posléze i pro imigranty samotné,“ pokračoval Gazdík. Ten vidí hrozbu i pro naši zemi: „V případě, že tento trend bude pokračovat a nic se proti němu nepodnikne, tak se ti lidé v rámci Schengenského prostoru časem posunou, až v Itálii nebude k hnutí. A pokud jich budou statisíce, mohou dospět i k nám a začne se to v našich velkých městech projevovat. Takže i my na to musíme být připraveni, ale hlavně musíme hrát mnohem aktivnější roli v Evropské unii...Když to zjednoduším, chci, aby zasáhla Evropská unie, a to tím způsobem, že se bude snažit co nejvíce uprchlíků už na moři vracet zpět. Každý stát Evropské unie, včetně nás, by měl v Bruselu přijít s návrhy, jak to aktivně řešit v rámci předcházení dalším problémům. To, že bychom přijímali nějaké kvóty uprchlíků, by byl až důsledek toho, že jsme tomu nepředcházeli. Podle mě zbytečný důsledek, když tomu můžeme předejít,“ dodal Gazdík.

Austrálie uprchlíky na své území vůbec nepouští

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí. Velká část politiků s Petrem Gazdíkem souhlasí. Někteří upozorňují na možné problémy. Poslanci Úsvitu zmínili jako příklad Austrálii, která prý na své území žádné uprchlíky nepřijímá, internuje je na ostrovech a pak je pošle do jiných zemí.

„Já si myslím, že to, co říká pan Gazdík, je de facto postup, který byl domluven na Radě ministrů EU a který sděloval i premiér Sobotka. Myslím si, že to je logické řešení. Prostě ti lidé v Evropě v řadě případů vůbec žádné štěstí nemusí nalézt a to riziko je velké. Situace v řadě evropských zemí je taková, že ty vlády nejsou schopny to ustát. Občané nechtějí migranty přijímat po těch zkušenostech, které jsou zejména s lidmi, kteří v minulosti přišli právě zejména z některých arabských zemí. Takže je to logická úvaha. Asi jediné perspektivní řešení je pomáhat, aby se ta situace v zemích, odkud oni přicházejí, zklidnila a ti lidé tam mohli žít. Bude nás to možná stát nějaké peníze, ale je to lepší, efektivnější a nakonec levnější řešení než se přesvědčovat a hledat tady pro ty migranty nový domov,“ řekl ParlamentnímListům.cz předseda Senátu Milan Štěch z ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vy si snad ze mě děláte legraci!“ Okamura u mikrofonu. Pak se otočil na Fialu a bylo zle

19:42 „Vy si snad ze mě děláte legraci!“ Okamura u mikrofonu. Pak se otočil na Fialu a bylo zle

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura ve čtvrtek ústně interpeloval premiéra Petra Fialu ohledně konkrétních k…