Profesora Milana Knížáka rozčílily výroky místopředsedy sněmovny v televizní debatě, kde na adresu prezidenta Václava Klause v souvislosti s novoroční amnestií Zaorálek rozčileně prohlásil: „Když prezident zešílí a chce hodit národu sedm tisíc zločinců, tak je tu vláda, aby si ho srovnala. Proto je amnestie kontrasignovaná. Ale vy jste neudělali nic, a teď čekáme, kdo kde koho přepadne a kolik tunelářů se nám bude smát.“
Knížák je znechucen projevy místopředsedy Poslanecké sněmovny
To nenechalo bývalého rektora Akademie výtvarných umění Milana Knížáka v klidu. „Už dlouho jsem znechucen projevy Lubomíra Zaorálka, které obsahují stále větší procento demagogie. Tento místopředseda Poslanecké sněmovny se chová jako vzteklý pes. Není schopen nezaujatého pohledu, což bych u činovníka parlamentu považoval za zásadní předpoklad. Jeho výkřiky o tom, že prezident republiky zešílel, považuji za tak odporné a dehonestující, že už nelze mlčet,“ řekl rozhořčeně po televizní debatě Knížák.
Sprostota a vulgarita nabírá na razanci
Demokraticky vládnout znamená podle Knížáka především respekt k názorům ostatních a hledání společného stanoviska. „Sprostota a vulgarita, která v Zaorálkových projevech nabírá stále větší a větší razanci a mění se v hysterii, zcela devastuje zbytky politické kultury v naší společnosti,“ uvedl známý výtvarník.
Zaorálek není demokrat
A obrací se na sociální demokracii s výzvou, aby z vysokého parlamentního postu Zaorálka odvolala. „Pokud v sociální demokracii ještě existují lidé s trochou soudnosti, měli by Lubomíra Zaorálka odvolat z postu místopředsedy Poslanecké sněmovny,“ řekl Milan Knížák. „Lubomír Zaorálek není demokrat. Nejde mu o nalezení nejlepšího řešení, ale o získání moci. Asi v něm stále přežívají principy marxisticko-leninské filozofie, kterou vystudoval,“ dodal na adresu Lubomíra Zaorálka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Libuše Frantová