Premiér Jiří Rusnok před pár dny prohlásil, že legislativní procesy jednotlivých zákonů nebudou narušeny, protože se bude využívat takzvaný institut zákonných opatření. Zahradil však tento způsob projednávání zákonů nepovažuje za ideální řešení. „Bylo by dobré, kdyby zákony byly schváleny nejběžnější metodou, tedy oběma komorami,“ pronesl.
-
TÉMA: Předčasné volby
Celý spor o to, zda hlasovat pro rozpuštění sněmovny, či nikoliv, označil jako bouři ve sklenici vody. Občanští demokraté prý jen chtěli mít jistotu, že projednávané zákony nespadnou pod stůl. „Zbytek sněmovny je ale hladový po rozpuštění. Tak uvidíme, jak dopadne úterní hlasování,“ povzdechl si europoslanec.
Návrh ODS na odložení hlasování o osudu dolní komory Parlamentu považuje z ústavního hlediska za nejčistší cestu. Jen je prý škoda, že ostatní strany takový názor nesdílí. Zadoufal alespoň, že současná vláda v demisi nebude přijímat příliš mnoho zákonných opatření.
ČSSD by neměla mít v rukou všechnu moc
Místopředsedkyně strany a zároveň předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová se nechala slyšet, že v případě rozpuštění sněmovny nastane doba absolutní moci Miloše Zemana. A ani Zahradilovi se budoucí politický vývoj příliš nezamlouvá. Podle jeho názoru by totiž politická moc po pádu sněmovny přešla do rukou ČSSD. Narážel tak na skutečnost, že prezident je bývalý lídr ČSSD a většina senátorů zastupuje také tuto stranu. „Musím se přiznat, že po jistých zkušenostech mám pochyby o tom, že by bylo dobré mít všechnu moc v rukou sociálních demokratů,“ dodal.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem