Jedním z nejúspěšnějších účastníků podzimních voleb se stal Jiří Čunek, jemuž voliči dávali hlasy o sto šest nejen v krajských, ale i senátních volbách, čímž ho už podruhé vyslali do horní komory Parlamentu. Není se co divit, že senátorský Klub pro obnovu demokracie, jehož jádro tvoří členové KDU-ČSL, zohlednil velkou voličskou podporu bývalého šéfa lidovců a nominoval Jiřího Čunka na místopředsedu Senátu.
Ne všichni však tento návrh přijali s nadšením. Novopečená senátorka Eliška Wagnerová krátce poté oznámila, že vystupuje z klubu, protože jí vadí názory Jiřího Čunka a dalšího člena frakce Tomia Okamury na romskou problematiku. „Její rozhodnutí přichází po řádném hlasování v senátním klubu o nominaci na post místopředsedy Senátu, které prohrála. To zakládá zbytečně mnohoznačné vysvětlení jejího vystoupení z klubu,“ komentoval její krok Jiří Čunek.
S Okamurou nemá stejný pohled na romskou problematiku
Bývalou ústavní soudkyní byl tedy zařazen po bok prezidentského kandidáta Tomia Okamury. „Zkušenost moje i pana Okamury je ale jiná. Jeho vychází z pohledu člověka, který k nám vozí turisty, kteří jsou okrádáni Romy, i když samozřejmě nejen jimi. Ta moje vychází z dlouholetého soužití ve Vsetíně, kde jsem tu problematiku řešil coby starosta. Proto jsou si některé naše pohledy blízké, jiné se liší. Jsme ve stejném klubu, tak je šance, že se shodneme i v pohledu na to, jak by stát, vláda a zákonodárci měli v této otázce postupovat,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Jiří Čunek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník