Ještě před volbami podpořilo hned několik sněmovních stran Michálkova protikandidáta Stanislava Křečka z ČSSD. „Vítězství mě těší o to víc,“ reagoval Michálek s tím, že jej trochu překvapila účast vládní TOP 09 v koalici ´všichni proti Michálkovi´.
Své zvolení chápe jako vyjádření protestu občanů proti zavedeným politickým stranám a praktikám. O to se podle Michálka postaral i Stanislav Křeček. „On se vyjádřil ve smyslu, že pokud člověk něco dělá, může to být jen na pokyn někoho vzadu. To ukazuje způsob myšlení reprezentantů starého stylu politiky,“ uvedl nový senátor.
Zosobněním protestního hlasu ale Michálek zůstat nehodlá. Jako senátor má totiž možnost předkládat zákony. Jako první prý hodlá zapracovat na změně jednacího řádu sněmovny. Ačkoliv jsou Senát i sněmovna sbory zastupitelů, tedy občanů volených jinými občany, chce Michálek umožnit účast v různých vyšetřovacích komisích veřejnosti. Stejně tak se v jeho hledáčku nacházejí zákon o státní službě či revize zákona o veřejných zakázkách. Nosným tématem pro něj bude samozřejmě protikorupční boj.
Notně přetřásanou otázkou je členství Michálka v některém ze senátorských klubů. V tom má první známý český whistleblower jasno. Vstoupil by do klubu KDU-ČSL, pokud by tento nesl název KDU a Nezávislí. Právě na zdůraznění své nestranickosti Michálek jasně trvá.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Ivánek