Novinářka Tachecí varovala před Okamurou a peklem. A toto následovalo

02.11.2012 8:55 | Zprávy

Lidovecké senátory a případně další strany, které by chtěly vzít pod svá křídla Tomia Okamuru, varovala v textu pro čtvrteční MfD Barbora Tachecí před cestou do pekel. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek oponuje tím, že Okamurovy kritizované výroky nebyly v rasistickém kontextu, a proto ani nemá strach, že by nový senátor byl zastáncem nedemokratických praktik. Senátor pak jde ve své obhajově dál.

Novinářka Tachecí varovala před Okamurou a peklem. A toto následovalo
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

S důrazným varováním přichází novinářka Barbora Tachecí ve svém textu, v němž se zcela věnuje novému senátorovi a kandidátovi na prezidenta Tomiu Okamurovi. V samotném úvodu připomíná, že ve spojení s čerstvým členem senátorského Klubu pro obnovu demokracie se v minulosti objevil termín „konečné řešení cikánské otázky“.

„Pan Okamura by doporučoval Romům, aby jim byl zpřístupněn zvláštní stát, aby tedy v uvozovkách ´neobtěžovali´. Ten samý Okamura je nově senátor a teď ještě člen senátního Klubu za obnovu demokracie, kam ho přizvali lidovci. Pro klid duše Okamuru i lidovce veřejně vyzývám, aby tady ´demokracii´ neobnovovali,“ píše Barbora Tachecí.

Spojením s Okamurou zamíří strany do pekel

Novinářka a moderátorka na výše uvedené spojení už v minulosti několikrát poukazovala, což jí vyneslo žalobu. „Až bude pan Okamura zase vykládat o tom, že bojuje proti rasismu a xenofobii a že lžu a že tak to neřekl a nemyslel, ráda komukoliv včetně lidovců pošlu rozsudek Městského soudu v Praze, v němž soudkyně analyzovala Okamurovo jednání hlouběji, než má šanci jakýkoliv novinový článek,“ chlubí se novinářka úspěchem ve sporu.

Ten ji evidentně povzbudil, a tak před spoluprací či sbližováním s Okamurou každého varuje. „Nebudeme tedy lidovcům, případně dalším stranám, které vezmou Okamuru pod svá křídla, zamlčovat zásadně nepříjemnou pravdu: míříte do pekel a táhnete nás tam s sebou,“ konstatuje Barbora Tachecí v závěru článku.

Na myšlence založení romského státu není nic extremistického

„V první řadě bych dopuručoval paní Tachecí méně lhát navzdory tomu, že jí soud právo lhát přiznal. Potvrdil totiž, že výroky, které mi paní Tachecí vložila do úst, jsem nikdy neřekl, ale že paní Tachecí si jako novinářka má právo je domyslet a tlumočit moje myšlenky po svém. Z paní Tachecí se tak stala moje mluvčí a já čas od času zírám, co jsem to zase řekl,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz senátor Tomio Okamura.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jsou ze mě nervózní.“ Šlachta si v Senátu vybral klub a řekl, co zažil po zvolení

7:09 „Jsou ze mě nervózní.“ Šlachta si v Senátu vybral klub a řekl, co zažil po zvolení

Nově zvolený senátor Robert Šlachta v horní komoře českého parlamentu vstoupil do senátorského klubu…