Reklama na autě větší než A4, to už je kampaň, poučovali senátory „hlídači kampaní“. A Kubera je za to stíral: A když si dám šest A4 vedle sebe?

30.08.2017 21:15 | Zprávy

REPORTÁŽ Volební kampaň se bude nést udavačstvím těch, kdo budou poukazovat na chyby v ní. Tohle shrnutí Jaroslava Kubery sklidilo největší potlesk. Stalo se v jednacím sále Senátu, kam přišla většina "hlídačů kampaní" a vysvětlovali, jak budou posuzovat vedení a financování předvolebních kampaní.

Reklama na autě větší než A4, to už je kampaň, poučovali senátory „hlídači kampaní“. A Kubera je za to stíral: A když si dám šest A4 vedle sebe?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Místopředseda Senátu PČR Jaroslav Kubera pořádal seminář

"Naším cílem je najít, kde soudruzi udělali chybu," zacitoval z filmu Pelíšky místopředseda Senátu Jaroslav Kubera, který seminář "První zkušenosti s fungováním Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí", dále jen ÚDHPSH, do sídla horní komory parlamentu svolal. A bylo hodně veselo.

Žádný strašák na politiky

I předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil, který odbornou debatu moderoval, si povzdechl: "Jde o věci, co nás trápí, a vyčíst je ze zákona je úkol téměř sisyfovský." Jde o výklad zákona o politických stranách a financování předvolebních kampaní. "Je třeba dát paragrafy do souvislosti s politickou realitou. Byrokracie je kolem toho hodně. Úřad by musel mít dvě stě zaměstnanců. Půjde o žaloby a soudy, co se potáhnou a společnost to nakonec ještě více rozdělí," doplnil Kubera s tím, že pro zákon nehlasoval.

Předseda ÚDHPSH Vojtěch Weis má pro správní a kontrolní činnost šest zaměstnanců. "Úřad by měl působit preventivně a ne jako strašák na politiky. Právní úprava je v mnoha ohledech velmi obecná. Nehodláme ale politické subjekty obtěžovat, abychom vykázali nějakou činnost," sdělil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Co by podle vás jako přesně nastalo, kdyby přišel ten konec Evropy?

A je reálné si myslet, že bysme se ubránili sami, i když zvýšíte výdaje na obranu sebevíc? A k čemu se přikláníte? Je lepší spoléhat na Evropu nebo na USA? Ještě k té vaší poznámce, že musíme na bezpečnostní situaci, která teď ve světě panuje reagovat včas. Nemáte ale dojem, že už včera bylo pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

15:40 „Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

Vládní „pendrekový“ paragraf o činnosti pro cizí moc, který už podepsal prezident Pavel, bude čelit …