Komentátor Štěpánek: Je to síla, banda soc-bolševiků vykřikuje, že demokracie vypadá jinak

17.11.2012 17:50 | Zprávy

Během sobotní protivládní demonstrace na pražském Václavském náměstí zazněla i velmi silná slova. O mnohá z nich se postaral odborový předák Jaroslav Zavadil. Pravicovým politikům se to vůbec nelíbí. Padly komentáře o zneužití Listopadu 89 i „kreténech“.

Komentátor Štěpánek: Je to síla, banda soc-bolševiků vykřikuje, že demokracie vypadá jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odbory uspořádaly na Václavském náměstí demonstraci proti vládě. Pak se demonstrující přesunuli na Národní třídu

„Jestli někdo z nich cítí odpovědnost, tak jen ke svým peněženkám, ale ne k občanům,“ kritizoval Zavadil vládní politiky. Vykládají prý, že nedokázali vysvětlit reformy. "Co na tom chtějí vysvětlovat, ty reformy se vysvětlit nedají. Ty reformy jsou prostě špatné,“ burácel šéf odborů k tisícovkám protestujících na Václavském náměstí.

Pokud si prý podle něho někdo myslí, že se lidem žije dobře, nemá určitě pravdu. „Dobře se žije jen lidem, kteří na těch podvodech vyprali velké peníze. Vláda by neměla odcházet, ale měla by utíkat. Ale oni nevědí, jaký je hněv lidí. Oni nikdy nestáli na úřadech práce. Je třeba, aby konečně nastala demokracie a aby zákony, které se připravují, byly pro lidi,“ pokračovat ve filipice.

Odbory nabízejí jen destrukci

Místopředseda Senátu za ODS a kandidát na prezidenta Přemysl Sobotka nad tím nesouhlasně kroutí hlavou. V komentáři pro ParlamentníListy.cz pak upozorňuje, že řečníci zapomněli na jednu důležitou věc.

„Odboráři právě proto, že je demokracie, mohou vykřikovat hesla, která vykřikují. Já mohu říct, že toto bylo v daném okamžiku malinko zneužití data 17. listopadu. Že jim neberu jejich názor, to je pravda, ale oni pouze provádějí destrukci a nepřinášejí absolutně nic pozitivního. Naše země v této chvíli potřebuje spíše uklidnit, než rozbouřit,“ uvedl.

Sobotkův stranický kolega, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba již v sobotu odpoledne v ČT vyjádřil mínění, že odborářští bossové velmi často končí ve vysokých politických funkcích a takovými projevy se spíše chtějí zalíbit svým potencionálním voličům. „Protože máme svobodné volby, tak samozřejmě voliči rozhodují. A to jestli voliči rozhodnou, že má jít do politiky jeden, druhý, třetí nebo čtvrtý populistický šéf odborů, je to jejich vůle,“ míní místopředseda Senátu v reakci pro server ParlamentníchListů.cz.

Česká televize je prý hlásná trouba odborů

„Ale já si myslím, že v daném okamžiku by si odbory hlavně měly uvědomit jednu drobnost, že krize, která je v Evropě, má samozřejmě dopady i sem a že se všechna tato restriktivní opatření musí dělat, byť jsou třeba špatně vysvětlená,“ hájí vládní politiku Přemysl Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Proč jste na navýšení rodičovského příspěvku netlačila víc dřív?

Myslím, když jste byli ve vládě? Myslíte, že teď něco zmůžete? A můžete aspoň říci, když už nejste ve vládě, proč a kdo byl proti navýšení rodičovské pro všechny a ve větší míře, která by zohledňovala inflaci a růst cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozadí sporu o poplatky: Dusno mezi vládou a ředitelem Součkem. Jména, co vadí

20:21 Pozadí sporu o poplatky: Dusno mezi vládou a ředitelem Součkem. Jména, co vadí

Proč Fialův koaliční kabinet ve Sněmovně odložil legislativní změnu vedoucí k navýšení koncesionářsk…