Víkendové manifestace moc efektivní nejsou. Je třeba zablokovat Strakovu akademii a parlament nebo jinak znepříjemňovat život politickým špičkám. Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek je neúprosný. Vždyť odboráři vybojovali změnu režimu v bývalém Československu, takže by měli být sebevědomější.
„Odboráři musí dělat politiku. Nebýt jich, tak ještě dnes všichni rádoby pravičáci plní socialistické závazky. Odboráři přinesli svobodu této zemi. Ne herci nebo studenti. Nelžeme si. To odboráři se obětovali a riskovali, že přijdou o živobytí pro rodiny. Když nám chce dnes pán z Hradu nebo vláda říkat, jak se máme chovat, tak ať si tohle uvědomí a radši mlčí,“ nedá si nic líbit odborářský předák Jaromír Dušek. Nicméně kritikou nešetří ani na vlastní řady.
Znepříjemnit život politikům
Odborář Dušek si totiž nemyslí, že nedávná sobotní demonstrace, jíž se zúčastnilo na sto tisíc lidí, byla až tak dobrým počinem. „My z dopravy říkáme, že manifestovat v sobotu, kdy jsou poslanci a členové vlády na venkovských sídlech, které si nakradli obvykle ze státních peněz, nemá žádný efekt. Blokaci ulic v Praze odnesou většinou zahraniční turisté, pro něž je to možná dobrodružství, ale hlavně zbytečná komplikace. Jsme zastánci toho, že méně je někdy více. S menšími náklady lze opakovanými řetězovými akcemi s menším množstvím lidí účinně zablokovat celé oblasti Prahy a připomínat vládě náš nesouhlas den co den. Je třeba politikům znepříjemnit chození do Strakovky nebo parlamentu. Přirozeně akce musí gradovat a masová stávka by měla být až vyvrcholením poté, když si vláda přes to všechno nedá říct,“ nastiňuje svou strategii.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský