„Domnívám se, že tento dar je zcela na místě. Proto jsem na původní žádost o poskytnutí finanční částky, s níž mě oslovil plk. Trojánek, šéf Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, reagoval kladně. Souvisela totiž s pokrytím nákladů spojených s pořízením techniky sloužící k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti na území hlavního města Prahy. Tato technika umožní policistům lepší a rychlejší komunikaci nasazených jednotek, což výraznou měrou rozhoduje o zabezpečení rizikového prostoru a tím i včasné ochraně obyvatel hlavního města. Využita může být rovněž v případě mimořádných či náhlých krizových situací. Osobně bych ale pochopitelně uvítal, kdyby v tomto ohledu na její využití nikdy nedošlo,“ dodává Libor Hadrava, pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality.
Dar od města Prahy umožní Krajskému ředitelství konkrétně pořídit technické a technologické ovládací zařízení na své Integrované operační středisko, směrový reproduktor v podobě ručního přenosného komunikačního přístroje pro taktickou komunikaci nebo náhlavní soupravy pro policisty specializovaného organizačního článku KŘ.
„Daru poskytnutého Magistrátem hlavního města Prahy si nesmírně vážím, neboť každá koruna nad rámec našeho rozpočtu je pozitivem pro zkvalitnění výkonu služby pražských policistů a tedy jednoznačnou pomocí pro zvýšení bezpečnosti v metropoli. Dnes předaná částka také vypovídá o velice důležité věci a to té, že i představitelům a zástupcům Prahy není bezpečnost ve městě lhostejná,“ poděkoval při slavnostní příležitosti za dar osobně plk. Mgr. Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy.
Pořízená technika by měla být využita i ve vztahu k situacím, jež sebou nesou některá shromáždění různých skupin rizikového typu a rovněž k preventivním protiteroristickým opatřením. Užitek z ní budou mít rovněž příslušníci pražské zásahové jednotky, k čemuž se vyjádřil jejich vedoucí Mjr. Bc. Jaroslav Černý: „Darovaný obnos bude využit pro zakoupení vybavení pražské zásahové jednotky. Konkrétně se bude jednat o pomůcku chránící zdraví, která zároveň slouží jako sekundární komunikační prostředek v rámci zákroků zmiňované zásahové jednotky. Laicky řečeno lze toto zařízení nazvat „interkomem“, který výrazně policistům ze zásahovky zkvalitní možnost vzájemné komunikace přímo při zákrocích proti nebezpečným pachatelům.“