Měl jsem o něm vyšší mínění
Někdy stačí pár slov a je nám jasné s kým máme tu čest. Možná je pan Michálek pracovitý a náročný, škoda že ale nenabral take vice rozumu. Jinými slovy, mluviti stříbro, mlčeti zlato.
mimo zastupitelskou funkci
Někdy stačí pár slov a je nám jasné s kým máme tu čest. Možná je pan Michálek pracovitý a náročný, škoda že ale nenabral take vice rozumu. Jinými slovy, mluviti stříbro, mlčeti zlato.
Převést nepotřebnou a zchátralou nádražní budovu v Chotyni skautům? O hó! To přece nejde! Ještě by jim mohla dobře posloužit, a na to bychom se přece nemohli dívat. Kdepak, zbourat!
"Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet nebo chválit", napsal svého času Karel Havlíček Borovský. Nemlčím a nalévám čistého vína. Podpořil bych Tomáše Zdechovského.
Jak se stát světovou nebo aspoň českou hvězdou? Pobláznit davy a zalíbit se médiím. Obsah sdělení? Klidně nulový. A kariéra je nastartována. Naštěstí jen chvilková.
Na Pospíšilův novomarxistický jazyk jsme si už zvykli. Jeho slova na sjezdu TOP 09 proto nebyla překvapením. Určitě ale výstrahou pro všechny, kteří to se svobodou a demokracií ještě myslí pořád trošku vážně.
Donald Tusk tvrdí, že s brexitem skončí impérium. Myslím, že se mýlí. Impérium i koloniální myšlení vzalo za své spolu s pádem Federace Rhodesie a Nyasaland 31.prosince 1963. Byl to ovšem pád, který světu nic dobrého nepřinesl.
Dvě země, dva osudy. My jsme si připomněli 30 let od sametové revoluce, Zimbabwe si asi nepřipomíná zítřejší výročí úmrtí posledního rhodeského ministerského předsedy Smithe. Odraz našeho štěstí a zimbabwské bídy.
Razantně odmítám ultimáta vyslovená na demonstraci v předvečer 30. výročí 17. listopadu. Podobná ultimáta jsou pokusem o obejití svobodného vyjádření občanů v demokratických volbách a vnucení představ menšiny cestou nátlaku.
11. listopadu uplyne 54 let od jednostranného vyhlášení nezávislosti britské samosprávné kolonie Rhodesie. Stalo se tak bez uzavření dohody o budoucím uspořádání vztahů s mateřskou zemí.
Přístup k platům učitelů dokládá nahotu ideového východiska ODS a TOP 09. Když jde o to zalíbit se a „potopit“ Babiše, pak jsou jim myšlenky „konzervatismu“ ukradené. Skutečný konzervativní politik by hledal zdroje jinde než v eráru.
Odložení brexitu není zase tak špatná zpráva. Pouze svědčí o tom, že ani maximální vůle jednotlivce, v tomto případě premiéra, nestačí k prosazení úkonu, který nemá podporu rozhodující části volených zástupců. Britská historie zná i opačné případy.
Zavedení krajských jízdenek nepřichází na befel z Bruselu, ale z hlav našich krajských mudrců. Občan nejen na Jižní Moravě se má zase na co těšit.
Politická dramata doprovázená vzestupy a pády osobností patří k charakteristikám britského vývoje posledního staletí. Dnešní drama brexitové má řadu předchůdců, k nímž patří třeba zápas o středoafrickou federaci, zahájený před šedesáti osmi roky.
Mugabe už odešel, Johnson se chystá k odchodu. Každý jiným způsobem. Mugabe už své dědictví zanechal, Johnson to své teprve horečně připravuje. Vlajka možná bude vztyčena, k oslavné salvě z děl však asi bude daleko.
Kam zmizelo 100 milionů na podporu velké ceny Brna? Cožpak nemáme jiné priority, které by si zasloužily podporu z veřejných zdrojů vice než tupé kroužení řvoucích motorů??
Na rozdíl od Václava Klause patřím k příznivcům evropské integrace, byť často nedokonalé, přesto lepší než svět, který znám z vyprávění před jejím počátkem.
Před sto dvěma lety zemřel na afrických bojištích první světové války kapitán Frederick Courteney Selous. Pro své vrstevníky se stal vzorem odvážného a charakterově pevného skauta. Jak by obstál v naší "korektní" společnosti?
Pomalu končí velmi zajímavý rok. Napřed mazec kolem kandidátky a na konec opoziční lavice. Osmičku to trápit nemusí. Trápí to alespoň ty, kteří se o tento „úspěch“ v tradiční lidovecké baště zasloužili?
Jak hospodaří stát můžeme vidět třeba na dálnici D1 po troše sněžení. Co dokáže církev dokládají miliony turistů, kteří obdivují památky, jež po staletí svého hospodaření církev po sobě zanechává.
Splácení dluhů po motocyklové velké ceně Brna z městského rozpočtu je nehospodárným vynakládáním veřejných zdrojů. Platit by měli ti, kteří na velké ceně vydělávají.