kvalita potravin - pokračování
Dobrý den, to co píšete je pravda, je se ale ptala na něco jiného, a pokud vám rozumím dobře, vy to nevnímáte jako problém, který je třeba řešit? Nedivte se ale pak, že lidé raději utrácí za hranicemi. Například do Německa nebo Polska jezdí lidé v dost velkém počtu pro potraviny, oblečení, hygienu.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
20.02.2017 11:24:02 - Ing. Jan Hajda
Dobrý den,
Vážená paní,
ještě jednou odpovídám na Váš dotaz:
- Domnívám se, že ministr zemědělství M. Jurečka nemá šanci prosadit v rámci EU stejnou kvalitu potravin pro všechny země ve vztahu k ceně. Každá země má jiný přístup a cenu určují obchodní řetězce nikoliv producenti potravin. Síla obchodních řetězců je taková, že toto považuji za nereálné.
- S druhou částí Vaší připomínky souhlasím, česká strana by měla více hovořit do kvality dovážených potravin, aby splňovaly určité standarty.
- Vzhledem k tomu, že spolupracuji na rozborech kvality potravin s Potravinářskou komorou ČR, musím konstatovat, že některé potraviny, prodávané u nás, by se v okolních zemích nemohly prodávat. Je zde i další faktor, a to český spotřebitel, jehož zajímá ve většině případů cena, nikoliv kvalita, čehož obchodní řetězce plně využívají.
- Zásadně to vnímám jako velký problém z pohledu kvality potravin i jejich ceny, ve vztahu k českým spotřebitelům.