Odpadlík Paroubek a dědictví strany socialistické
Rok před krajskými volbami se zřejmě narodí nový politický subjekt situovaný do levého středu. Je spojený s nepřehlédnutelným jménem poslance Jiřího Paroubka.
Rok před krajskými volbami se zřejmě narodí nový politický subjekt situovaný do levého středu. Je spojený s nepřehlédnutelným jménem poslance Jiřího Paroubka.
Vláda Petra Nečase ustoupila církevním požadavkům. Uznala svým rozhodnutím o rámcovém znění dohody mezi českým státem a 17 církvemi a náboženskými společnostmi sporný nárok na další nemalé majetky.
Napětí ve veřejných financích dopadá samozřejmě i na rozpočty územních samospráv. V současnosti si mnozí hodně slibují od změny pravidel rozpočtového určení sdílených daní (zkráceně RUD).
Vládní koalice s občany a s opozicí hraje hloupou a docela průhlednou hru. Kdo by naivně očekával, že s daňovou reformou poběží ve sněmovně debata nad koncepčními změnami v českém daňovém řádu, musel být toto úterý opravdu zaskočen.
Dnešní česká pravice považuje pojem socialismu za mrtvý a hodný jen úsměšků.
Komentář poslance Parlamentu ČR a stínového ministra KSČM pro resort financí Jiřího Dolejše k daňové reformě.
Bez ostychu vyjevované krajní názory a neomalenost vysokého úředníka Ladislava Bátory vévodila letní mediální scéně. Jde o pouhou posedlost obrazem poněkud obskurní figury a nebo jde skutečně o varovný vřed na těle naší společnosti ?
Komentář poslance Parlamentu ČR a stínového ministra KSČM pro resort financí Jiřího Dolejše k jednání o dluhovém stropu USA.
V květnu t.r. se vláda Petra Nečase rozhodla o postupu při zvyšování daně z přidané hodnoty.
Zkušenosti s přínosem PPP projektů v ČR jsou nevalné. První pokus byla v roce 2001 zakázka na dálnici D47.Tato česká ukázka PPP skončila ostudou a další vývoj skepsi z této metody neodstranil. Z prvotního nadšení pro PPP couvá i současná vláda.
Řeckou krizí žije celá Evropa, protože může mít vliv na finanční nestabilitu v celé EU. Řecko, které je členem eurozóny, není malý Island.
Vyjádření poslance Parlamentu ČR a stínového ministra pro resort financí Jiřího Dolejše k návrhu na zavedení eurodaně na finanční transakce.
Komentář poslance Parlamentu ČR a stínového ministra KSČM pro resort financí Jiřího Dolejše k situaci v Řecku.
Zvyšováním DPH chce vláda vydělat desítky miliard korun. Chce tím údajně především vydělat na tlumení dopadu zamýšlené privatizace penzijního systému a dalším zvýšením jedné sazby DPH z dohodnutých 17,5 % až na 19 % má vydělat na pomoc Řecku.
Řecko je silně předlužené. To je problém nejen Řeků samotných, ale i celé EU, kde jsou od roku 1981 členem. A ta se bojí, že hrozící státní bankrot Řecka vyvolá v evropském hospodářském prostoru nebezpečný domino efekt.
Minulý týden odmítla Sněmovna přes odpor opozice návrh EK sjednotit daňový základ pro výpočet daně z příjmů právnických osob ze zemí EU. Návrh přitom není definitivně zablokován, protože byh o tom měl na Evropské radě hlasovat premiér Petr Nečas.
Cílem extrémní změny DPH je zalátat díru na důchodovém účtu po chystaném zavedení tzv. dobrovolného opt-outu. Tyto peníze tedy mají skončit na účtech těch bohatších, spořících si na stáří.
Veřejnosti ne příliš známý dokument Národní program reforem představuje aktuální příspěvek České republiky k plnění cílů „Strategie Evropa 2020“.
Nedávno jsem dostal od nicku -ali- dotaz, co vedlo komunisty k tomu, aby vyměnili srp a kladivo za třešně. Srp s kladivem používala KSČ, která vznikla 14. května 1921, tedy přesně před 90. lety.
Jevově vládní krize vypadá jako krize důvěry koaličních partnerů spojená s odhalením nestandardních vztahů uvnitř strany Věcí veřejné. Ve skutečnosti jde o mocenský spor o dělení kořisti - na završení kolonizace veřejného prostoru.