Komunista Ondráček přišel na paškál
Andrej Babiš v posledních dnech udělal několik zajímavých tahů. Jeho vláda v demisi uspořádala marketingové zasedání ve Zlíně.
Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
Andrej Babiš v posledních dnech udělal několik zajímavých tahů. Jeho vláda v demisi uspořádala marketingové zasedání ve Zlíně.
Slovenský prezident Kiska zcela nepochybně svým včerejším televizním projevem nepřilil jen olej do ohně, on přilil do ohně přímo benzín.
Česká policie vyhověla mezinárodnímu zatykači a zatkla Saliha Muslima, předáka kurdské Strany demokratické unie (PYT), která působí v Sýrii. Turecko ovšem tuto stranu považuje – na rozdíl od zemí Západu – za teroristickou organizaci.
Česká média i fanoušci se rozplývají nad nevídaným úspěchem Ester Ledecké na zimní olympiádě.
V těchto dnech si připomínáme sedmdesáté výročí komunistického převratu v únoru 1948.
V posledních dnech se někteří vrcholní politici Západu pohoršují nad útoky syrské armády, nebo jak oni módně říkají, syrského režimu B. Asáda, na civilisty ve městě Ghúta.
V TV Barrandov se pustili do velmi chvályhodného projektu. Šéf této TV Jaromír Soukup „rozkrývá“ v současné době privatizaci minoritního podílu státu v OKD v roce 2004.
Hradecký sjezd ČSSD byl krátký a těhotný událostmi. Na jeho okraji došlo k záležitosti, která vzbudila velkou pozornost českých médií.
Andrej Babiš nezadržitelně směřuje ke svému cíli stát se českým premiérem, který získá důvěru poslanecké sněmovny. Rozehrál vlastně všechny možné alternativy. A velmi dobře pro něj.
V uplynulých dnech se v rakouském i evropském tisku objevila zpráva, že po téměř pětadvaceti letech končí, v závěru května, Michael Häupl ve své funkci vídeňského starosty.
První kroky ministryně Šlechtové, coby šéfky resortu obrany, ve mně vyvolaly sympatické dojmy. Vyjadřovala se jasně, srozumitelně ve vztahu k problémovým výběrovým řízením a k systému nákupů nových zbraní a materiálu na MO.
To, že se Jan Hamáček stane předsedou ČSSD, bylo víceméně předem jasné. Opíral se o širokou koalici sobotkovských hlasů, tvořených z převážné většiny členů ÚVV této strany (celkem 140 lidi z 550 delegátů) a delegátů krajů s největším počtem hlasů.
Nebudu se zabývat otázkou, kdo by měl být v čele sociální demokracie. Ostatně by to mělo být jenom na rok. Pro sociální demokracii je to ale můžebýt doba, kdy se strana propadne z dnešní kritické situace do situace beznadějné.
Upozorňoval jsem po volbách několikrát, že seriózní a obvykle dosti přesné agentury pro výzkum veřejného mínění, budou přicházet s jinými čísly, charakterizujícími volební preference sociální demokracie, nežli jsou čísla neumětelské agentury CVVM.
Když jsem v posledních několika týdnech hovořil s některými představiteli České lékařské komory, vesměs projevovali velké zděšení nad odbornou úrovní nového ministra zdravotnictví, Adama Vojtěcha, z hnutí ANO.
Z. Bakala, zkrachovalý uhlobaron, bývalý spolumajitel kamenouhelných dolů OKD, nehodlá přistoupit na požadavek insolvenčního správce OKD Lee Loudy, který se dožaduje úhrady 12 mld. korun po Z. Bakalovi, P. Kadasovi a jejich firmách.
ČSSD v neděli zahajuje a končí svůj jednodenní sjezd, který má řešit mnoho problémů, které se v této straně nastřádaly za posledních sedm let. A zejména pak v posledních dvou letech.
V posledních dnech se v českých médiích objevují v rozhovorech celé řady kandidátů na vrcholné funkce v ČSSD nejrůznější úvahy.
Po delším čase přicházím opět alespoň s krátkou analýzou, zabývající se vývojem cen komodit v posledních třech letech.
V pátečním tisku mě zaujal rozbor situace před sjezdem ČSSD v článku P. Pečínky, zveřejněném v dnešním E15, pod názvem „ČSSD mezi životem a smrtí“. Autor se zabývá v zásadě mocenskou situací v ČSSD a oceňuje šance hlavních kandidátů na předsedu ČSSD.