Andrej to má na háku
Do nedělních otázek Václava Moravce se A. Babiš (s omluvou) nedostavil. Proč se vystavovat debatě s názorovými oponenty? Je to tak únavné. Když stát řídí jako svou firmu, tak si přece může kdykoli udělat timeout.
Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
Do nedělních otázek Václava Moravce se A. Babiš (s omluvou) nedostavil. Proč se vystavovat debatě s názorovými oponenty? Je to tak únavné. Když stát řídí jako svou firmu, tak si přece může kdykoli udělat timeout.
Českou policií zmítá skandál monumentálních rozměrů. V minulém týdnu policie poprvé připustila, že slídící program, který používá, umí daleko více než jen nahrávat uskutečněné hovory a odesílat policii kopii textových zpráv z napadeného telefonu.
Primátorka Krnáčová se stala prakticky neviditelnou mluvčí pražského magistrátu.
Bylo zajímavé sledovat vystoupení některých řečníků při páteční parlamentní debatě k návrhu zákona o elektronické evidenci tržeb. Musím říci, že mě nepříjemně překvapila hysterie a osobní útoky zejména M. Kalouska a M. Němcové.
Poněkud nekonformně se chovající řecká radikálně levicová vláda přivedla tradiční evropský establishment do úzkých.
Česká i evropská média poněkud hysterizují zprávy z Řecka. Zdá se, že vláda strany Syriza, která je v Evropě partnerskou stranou postkomunistických a jinak politicky stigmatizovaných stran, byla od počátku trnem v oku evropského establishmentu.
H. Clintonová, přední kandidátka na prezidentku USA v nominaci Demokratické strany, vyjádřila očekávání, že v prvních třech měsících své kampaně převýší příspěvky od občanů na její volební kampaň částku 45 milionů $.
Když jsem Josefu Masopustovi přál vše nejlepší k jeho osmdesátým narozeninám, psal jsem v osobním dopise o jeho velkém fotbalovém umění.
Ochota ke kompromisům z obou stran – tedy řecké i EU (až na Junckera a dalších pár výjimek) – je ohledně tzv. reformního plánu pro Řecko, jak se zdá, minimální.
Někdejší místopředsedkyně ústavního soudu, senátorka E. Wagnerová, je proslulá svou mimořádně aktivní účastí na protiústavním aktu Ústavního soudu v září 2009.
V kauze Promopro, spojené především se jménem vicepremiéra bývalé Topolánkovy vlády A. Vondry, známého chráněnce svých amerických přátel, došlo ke škodě ve výši 848 milionů korun.
Poslanec Wolf opustil v půli roku 2008 poslanecký klub ČSSD, aby mohl dobře bojovat proti mé diktatuře, která tehdy v této straně řádila. Tedy, tak to říkal on.
M. Komárek (ANO) z pozice předsedy volebního výboru svolal jednání tohoto výboru, aby s Radou ČT projednal 2,3 milionovou výši prémií, kterou Rada ČT minulý týden generálnímu řediteli České televize odsouhlasila.
Po několika sondážních balóncích vyslaných Američany je celá věc konečně venku. Americký ministr obrany vyjádřil jasný názor na vyslání těžkých zbraní do východní Evropy.
Včera se na mě obrátila jedna známá investigativní novinářka, obvykle dobře informovaná ze zpravodajských kruhů, s tím, že jsem se prý při své nedávné návštěvě Londýna sešel s F. Savovem.
Babišova firma Animalco spadající do holdingu Agrofertu vyhrála tendr na dodávku masa Správě státních hmotných rezerv.
Západ nese svůj díl viny za to, že Islámský stát (IS) dobyl město Palmýra, které je světoznámé díky rozsahu antických památek, jež jsou v tomto městě zachovány.
V roce 2004, tedy v době, když byl ministrem financí současný předseda vlády B. Sobotka, získal Z. Bakala od státu minoritní podíl ve společnosti OKD za 4,1 miliardy korun, ačkoli měla podle některých odhadů násobně větší hodnotu.
Už předevčírem jsem ve svém článku naznačil věc, o které se dnes odvážily psát také některé české deníky.
Nechápu, proč se ještě po deseti letech od předmětné události CzechTeku v Mlýnici jinak seriózní deník e15 snižuje ke zveřejňování lží. Tvrdit, že v „červenci to bude deset let, co Jiří Paroubek posvětil tvrdý zásah policie proti festivalu CzechTek…