Černý den nebo naděje do budoucna?
Dnes byl po devíti měsíčním čekání premiérkou Velké Británie spuštěn článek 50 Lisabonské smlouvy, který znamená zahájení debat o vystoupení této země z Evropské unie.
Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
Dnes byl po devíti měsíčním čekání premiérkou Velké Británie spuštěn článek 50 Lisabonské smlouvy, který znamená zahájení debat o vystoupení této země z Evropské unie.
Velkou noční můru zřejmě způsobují premiérovi Sobotkovi zmínky o privatizaci bytů OKD, která je tak negativně s jeho jménem spojována, že radši riskuje další ostudu České republiky v Bruselu.
Namísto toho, aby se EU přiblížila občanům a navrátila pravomoci členským státům, přejí si europoslanci více moci pro Komisi, která do značné míry podléhá zájmům korporací, a uzmout co nejvíce moci od národních států a jejich volených zástupců.
Jsem ráda, že se po roce složitého vyjednávání Evropskému parlamentu podařilo odsouhlasit pozici k vyjednávání o v tuto chvíli strategickém dokumentu reformy EU ETS.
Od počátku roku se do médií dostávají zprávy o reálném stavu ekonomiky, které ukazují, že 21. století asi opravdu nebude tak růžové, jak jsme se mohli na počátku milénia domnívat.
Hospodářská krize je zlou vzpomínkou, ekonomika opět zvedla hlavu, vládní strany se přou o množství miliard v přebytku státního rozpočtu, počet dolarových milionářů u nás loni stoupl o osm procent, nyní jich je přes 23 tisíc…
V nedělních Otázkách Václava Moravce ministr Stropnický stále opakoval jako na kolovrátku, že v České republice působí dezinformační weby řízené a placené z Ruské federace.
O práci politika koluje mnoho mylných představ. Jedna z nich je, že nás vždycky velmi těší, když máme pravdu. Častokrát je tomu přitom zcela opačně, a my z celého srdce doufáme, že se mýlíme, či věc vidíme příliš černě apod.
Navrhované dohody mezi Kanadou a Evropskou unií na Komplexní dohodě o hospodářské a obchodní spolupráci (CETA) jsou čím dál tím kontroverznější.
Když před několika dny odboráři »překvapivě« pohořeli u Andreje Babiše s požadavkem na zrušení tzv. karenční doby,...
Když jsem zahlédla billboard hnutí ANO Dálnice, dálnice dálnice, vzpomněla jsem si na české přísloví „lepší drzé čelo než poplužní dvůr“.
Málokdo by v dnešní době mohl pochybovat o tom, že v ní mají až příliš silnou roli korporace. Neustále jsme obklopeni firemními logy, reklamami, slogany, nejrůznějšími produkty, ale to je často vše, co o těchto firmách víme.
I přes nedávné zprávy o tom, že se někteří politici v Evropě začali stavět proti smlouvě TTIP, není nebezpečí odvráceno.
Pokud mám zhodnotit svůj druhý rok působení na půdě Evropského parlamentu, musím konstatovat, že se jednalo možná až o příliš turbulentní období.
Kdo mě sledujete delší dobu, zajisté víte, že se věnuji problematice palmového oleje a následkům jeho nadměrné konzumace nejenom na životní prostředí a biodiverzitu, ale také na životní a sociální podmínky pracovníků, kteří jej sklízejí.
V jednom periodiku se minulý týden objevil článek s názvem "Dalších sedm let života pro OKD", kdy po třech měsících v úpadku rozhodli věřitelé OKD o řešení úpadku společnosti reorganizací.
Přestože léto máme často tendenci vnímat jako okurkovou sezonu, neznamená to, že svět zůstane po dva měsíce neměnný a statický.
Kabinet našeho premiéra je prostoupen kouzly. Nic jiného nemůže člověka napadnout, když dostane odpověď datovanou šest dní předtím, než dorazil dopis, v němž byly otázky.
4. července, tedy v den, kdy Američané slaví svůj Den nezávislosti, jsem se dočetla, že Američané chtějí po České republice souhlas s přelety obřích špionážních dronů.
Vzhledem k současným událostem v souvislosti s vyjednáváním o dohodách TTIP, CETA, TiSA a dalšími dohodami se třetími zeměmi vypracovala frakce Evropského parlamentu GUE/NGL dokument...