ČSSD se zbavuje vnitrostranické opozice
Co si myslíte o tom, že vedení ČSSD se ve své straně zbavuje tzv. "vnitrostranické opozice"? Některým známým a dobrým poslancům není vůbec dovoleno kandidovat za ČSSD, jiní sami kvůli nesouhlasu s vedením kandidovat nechtějí. Jmenuji např. S. Huml, M. Benešová, J. Tejc, J. Koskuba, V. Jandák, J. Zimola, R. Dolejš, P. Nytrová, V. Klučka, A. Rykala, M. Strnadlová, L. Toufar, Z. Kailová, J. Zavadil, M. Hašek. A co si myslíte celkově o velké roztříštěnosti a názorové nejednotnosti vysokých členů ČSSD - Od Foldyny a Humla až po např. J. Dienstbiera? Je takto myslíte strana čitelná pro voliče? A kdo z tzv. triumvirátu je vám názorově nejblíže a má vaši největší podporu - Sobotka, Zaorálek nebo Chovanec?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
nemyslím si, že by se ČSSD zbavovala stranické opozice.
Většina Vámi uvedených poslanců buď nemá zájem znovu kandidovat, chtějí se vrátit do svých původních povolání, nebo nebyli spokojeni s umístěním na kandidátní listině. Důvody mohou být různé . ČSSD je demokratická strana, kde kandidátní listiny vždy sestavují stranické organizace a konečná podoba je odsouhlasena vnitrostranickým referendem. Zásahy z vedení strany mají jasná pravidla a musí být odsouhlaseny příslušnými orgány ČSSD.
Diskusi, kde si můžeme vyměnit názory považuji za základ demokratické strany a nepovažuji ji za názorovou roztříštěnost . Abychom mohli hájit zájmy našich voličů musíme komunikovat s nimi i mezi sebou a pojmenovávat problémy.
Názorově a lidsky mám nejblíže k Lubomíru Zaorálkovi i z důvodů, že společně dlouhá léta spolupracujeme v Moravskoslezském kraji, kde kandiduji na 4. místě kandidátní listiny do Poslanecké sněmovny.