H. Svobodová: Korupce. Je to špatně? Často spíš až se to hodí
O politice, v níž se údajně korupce děje velmi často, již bylo napsáno mnoho. Např. jsou poznatky už ze starých civilizací, antických (Řecko, Řím) a jejich politiků.
"OMMO.... ejhle, člověk!"
O politice, v níž se údajně korupce děje velmi často, již bylo napsáno mnoho. Např. jsou poznatky už ze starých civilizací, antických (Řecko, Řím) a jejich politiků.
I tohle by mohl být bod programu nové vlády na úrovni Zastupitelstva města Mostu. Jeho „staří noví“ mocní nepřekvapili.
Jednoduchým imperativem, že dobro je opakem zla, a zřejmě platí i opačně, nejen proto nekončí „věčné“ úvahy na toto téma.
S odstupem času, po historicky první přímé volbě českého prezidenta v roce 2013 uplynul nějaký čas.
Nad jedním z prezidentových výroků aneb inkluze je proces, který se týká většiny z nás, nejenom handicapovaných Pan prezident některé překvapí, jiné pobaví, další rozzlobí. Možná sám ani zcela nedomýšlí důsledky některých svých vyjádření.
nebude ani takový, aby se líbil všem A proč? Protože zejména v takto rozjitřené náladě, která nabrala na výrazných obratech po posledních tragických událostech ve Francii, jsou jakékoli „návraty“ jen dalším přiléváním oleje do ohně.
na základě dosud pozitivně se rozvíjející spolupráce se zástupci Strany zelených v Třeboni jsme se rozhodli vytvořit v tomto městě Klub sympatizantů OMMO...
Asi i to je jeden z důvodů, že se význam a výsledky nedávných komunálních voleb příliš nezměnily, ba zůstalo angažmá některých postav v popředí a především v pozadí stejné. Ale ponechme tuto sotva změnitelnou realitu pro tuto chvíli stranou.
... na všechno Soud neuznal podnět o zneplatnění voleb v Mostě podaný Sdružením Mostečané Mostu za údajně kontroverzní volební kampaň Severočechů.cz.
Také si nemyslím, že ukázkou občanské vyspělosti je házení vajec po vlastním, demokraticky zvoleném prezidentovi.
V souvislosti s dvacátým pátým výročím listopadových událostí roku 1989 považujeme za důležité sdělit následující.
Možná ani v českých podmínkách nic divného, vždyť i u nás panuje mocenská elita. A kdo a co všechno s ní souvisí?
Možná jde možná (zatím) o banalitu, ale dění v souvislosti s duchcovskou koalicí ve složení ČSSD – KSČM – DSSS mě přivádí k některým nikoliv nemožným úvahám. Takže.
Tak nějak bychom mohli do budoucna očekávat uvádění prezidenta na jakékoli veřejné fórum, a asi by to bylo „normální“. No, nic, žijeme přeci v tomto našem světě a zásluhy o jeho podobu máme vlastně všichni.
Jak se píše v následující zprávě http://www.novinky.cz/domaci/351980-zeman-teroristy-musime-zabijet.html, prezident Zeman se sešel se zástupci zahraničních misí v ČR a vyjádřil se k pilířům české zahraniční politiky.
/nepočítejme léta, ale přemýšlejme o jejich významu/ Možná, poněkud netradičně, je možné si připomenout 96. výročí vzniku společného československého státu. Ten naznal nejednu změnu – tu zásadní – svůj zánik 31. 12. 1992.
Nakonec i v Mostě je dobojováno a máme u nás vládu, koalici Severočeši Most – ANO – KSČM. Co dodat? V prvé řadě je tato koalice jednou z variant vzešlých z výsledků voleb, v němž voliči Mostu v síle cca 31 % určili za vítěze Severočechy Most.
„Co jsem říkala, velebnosti, zadrhla se…“ I to zaznělo v proslulé Troškově filmové trilogii z jihočeské malebné vesničky.
Politické hnutí „Občané městu, město občanům“ (OMMO) se zúčastnilo komunálních voleb v roce 2014 v osmi místech ČR – ve 4 místech Ústeckého kraje: samostatnými kandidátkami v Mostě, Lomu, Louce u Litvínova a Šluknově,...
Údajné vyjádření V. Klause o komunálních volbách jakožto vítězství oligarchie sice s odstupem času může působit objevně, ale je si třeba také zodpovědět otázku: kde, čemu tu byl léta právě V. Klaus na čele a co právě jeho politika založila?